Вдосконалюємо методику студентоцентрованого навчання

27 жовтня 2020 року деканом філологічного факультету, доцентом Т.В. Коноваленко було проведено методичний майстер-клас «Реалізація студентоцентрованого підходу в освітній діяльності: західноєвропейський досвід» для науково-педагогічних працівників університету. Цей загальноуніверситетський захід було спрямовано на підвищення якості освітнього процесу, зокрема підсилення його студентоцентрованості. Зокрема учасникам майстер-класу було запропоновано практичні рекомендації щодо принципів студентоцентрованого навчання, ознайомлення здобувачів з навчальними дисциплінами та освітньою програмою, конкретні приклади практичних завдань, шляхи організації рефлексії й зворотного зв’язку, форми студентоцентрованого контролю.

Презентація до загальноуніверситетського вебінару в рамках реалізації програми професійного зростання науково-педагогічних працівників університету “РЕАЛІЗАЦІЯ СТУДЕНТОЦЕНТРОВАНОГО ПІДХОДУ В ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД” (ДЕТАЛЬНІШЕ)

 

 

Вебінар для гарантів освітніх програм «Реалізація програм академічної мобільності в умовах пандемії»

12 жовтня 2020 року у межах програми професійного зростання НПП МДПУ імені Богдана Хмельницького за ініціативи начальника відділу міжнародних зв’язків Катерини Аверіної було проведено вебінар для гарантів освітніх програм. Обговорювалися питання щодо організації міжнародної діяльності в умовах пандемії та були презентовані програми академічної мобільності для здобувачів вищої освіти.

Академічна мобільність в цілому – це інтеграційний процес у сфері освіти, що надає можливість усім учасникам освітнього процесу брати участь в різноманітних навчальних або навчально-дослідницьких програмах. Основними цілями таких програм є підвищення якості освіти, розвиток міжкультурного обміну, підготовка майбутніх кваліфікованих фахівців. Участь в програмах академічної мобільності дає здобувачам вищої освіти можливість отримати якісну європейську освіту по обраному напряму підготовки, розширити свої знання у всіх областях всесвітньої культури.

Академічна мобільність в МДПУ організована впровадженням механізму студентського обміну та участю здобувачів в програмах семестрового навчання, подвійних дипломів, індивідуальних грантів.  Розвиваючи мобільність учасників освітнього процесу, МДПУ приймає участь в процесах інтернаціоналізації та глобалізації, розвиває процес підготовки професіоналів, висококваліфікованих фахівців; підтримує соціальні, економічні, культурні, політичні взаємовідносини та зв’язки з іншими країнами.

Перелік діючих програм академічної мобільності в МДПУ за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1EjJa96XhjORRbyeiq0nOVHYKUvI96siM/view

 

 

«Пошук грантових можливостей для науково-педагогічних працівників»

23.09.2020 відбувся плановий захід центру неперервного професійного розвитку освітян. Міжнародним відділом університету було організовано і проведено онлайн майстер-клас «Пошук грантових можливостей для науково-педагогічних працівників». Під час заходу учасники мали змогу дізнатися: про програми діяльності фондів ЄС та їх зорієнтованість на Україну; “тверді” та “м’які” проекти; специфіку міжнародних проектів. Був зроблений огляд програм ЄС: Горизонт 2020, Еразмус+, Європа креативна, транскордонні програми та інші.

 

 

Серія майстерень від Франциско Ресто, викладача зі Сполучених Штатів Америки

Серія майстерень від Франциско Ресто, викладача зі Сполучених Штатів Америки14 грудня на філологічному факультеті відбулась серія методичних майстерень, які провів Франциско Ресто – викладач, який у рамках співпраці Сполучених Штатів Америки з Україною надає методичну підтримку у сфері викладання англійської мови. Запросила до МДПУ викладача декан філологічного факультету Т.В. Коноваленко, в організації заходу допомагали голова науково-методичної ради університету Н.Є. Мілько та доцент кафедри іноземних мов О.О. Чорна.

 

 

 

Інноваційні технології в підготовці майбутніх фахівців педагогічної освіти

28 листопада 2019 р. відбувся науково-методичний семінар «Інноваційні технології в підготовці майбутніх фахівців педагогічної освіти». Організаторами заходу стали викладачі кафедри педагогіки і педагогічної майстерності (проф. Коробченко А.А., доц. Ізбаш С.С.).

Метою семінару було поглиблення знань про інноваційні технології навчання, обґрунтування доцільності впровадження сучасних технологій в освітній  процес з метою формування конкурентоспроможних фахівців педагогічної освіти.

 

 

 

Семінар «Критерії якості освітньої програми» для гарантів освітніх програм і студентів

Семінар «Критерії якості освітньої програми» для гарантів освітніх програм і студентів27 листопада 2019 року в стінах головного корпусу університету було проведено семінар «Критерії якості освітньої програми». Захід зібрав гарантів освітніх програм і студентів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Голова постійно діючої комісії Вченої ради університету із експертизи якості освітніх програм спеціальностей, доктор педагогічних наук Сегеда Н.А. розповіла присутнім про парадигмальні зміни в процедурі акредитації освітніх програм, тому необхідно чітко дотримуватися критеріїв якості.

 

 

 

Майстер-клас як обмін досвідом

Майстер-клас як обмін досвідом19 листопада 2019 р. кафедрою української і зарубіжної літератури було організовано і проведено майстер-клас «Візуалізація навчального матеріалу на уроках літератури як засіб підвищення якості філологічної освіти» для здобувачів вищої освіти та учителів-практиків. Серед учасників заходу були студенти IV та IМ курсів, які готуються до виробничої (педагогічної) практики у закладах освіти, а також учителі української мови і літератури та зарубіжної літератури ЗОШ №22, №5, Мелітопольського ліцею-інтернату, Мелітопольського вищого професійного училища, Костянтинівського НВО №1 «Таврія» та КЗ «Бурчацька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Є.І. Носаль».

 

 

Методичний тренінг «Впровадження компетентнісно-орієнтованих форм і методів навчання у НУШ»

Методичний тренінг «Впровадження компетентнісно-орієнтованих форм і методів навчання у НУШ»24 квітня на природничо-географічному факультеті відбувся загальноуніверситетський методичний тренінг «Впровадження компетентнісно-орієнтованих форм і методів навчання у Новій українській школі».

Присутні викладачі природничо-географічного та філологічного факультетів під час тренінгу розглянули такі питання…

 

 

 

 

Семінар для викладачів «Ознайомлення з освітніми інтернет-ресурсами та сервісами»

30 січня у залі засідань Вченої ради університету відбувся навчально-методичний семінар для викладачів «Ознайомлення з освітніми інтернет-ресурсами та сервісами».

В роботі семінару, що був ініційований і проведений начальником інформаційно-обчислювального центру, старшим викладачем кафедри ботаніки та садово-паркового господарства О.М. Павленком, взяли участь більш ніж 40 викладачів університету.