11 жовтня 2018 р. в Мелітопольському педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся круглий стіл на тему «Майбутнє університетів в контексті експоненційних технологій». Представники науки, бізнесу і влади обговорили, яким має бути вища освіта в еру науково-технічного прогресу та інформатизації суспільства.

Участь у заході взяли представники МДПУ, Національної академії педагогічних наук України, представники міської влади Мелітополя, управління освіти Мелітопольської міськради, представники Якимівської, Веселівської, Михайлівській, Приазовської, Гуляйпільської райдержадміністрацій та управлінь освіти, представники бізнесу.

Ректор університету Анатолій Солоненко зазначив, що протягом 95 років університет є потужним науково-освітнім центром південного сходу України. Однак реалії такі, що підготовки висококваліфікованих кадрів, розвитку фундаментальних і прикладних досліджень, включення в міжнародні освітні мережі вже недостатньо.

 – Сьогодні університет має не тільки відповідати сучасним запитам суспільства, але і працювати на випередження. Саме тому МДПУ займається не тільки наукою і освітою, а й має безпосередній вихід на підприємства, щоб студенти згодом могли не тільки працевлаштуватися, а й прийняти участь в бізнес-проектах ще в стінах вишу і створити власний бізнес.

Академік-секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, член-кореспондент НАПН Петро Саух акцентував увагу на проблемах і перспективах сучасного університету. Він зазначив, що сьогодні вища школа переживає непрості часи. Так, щорічно 70 тисяч українських студентів їдуть навчатися за кордон, 33% з цього числа вибирають Польщу. Повернутися в Україну і застосовувати отримані знання в рідній країні збираються лише 9% учнів. Біда в тому, що 40% випускників українських вузів ні дня не працюють за фахом.

 – Нам потрібна нова модель фінансування, тому що весь світ давно живе в умовах ринку, і тільки освіта – ні. А адже це – одна з основних послуг. У фінансових питаннях університети повинні бути автономними, щоб розвиватися, – впевнений Петро Саух. 

Директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Олена Федорова розповіла про досвід співпраці МДПУ імені Богдана Хмельницького з освітніми установами та управліннями освіти при реалізації Концепції Нової української школи.

Завідувач кафедри інформатики і кібернетики Вячеслав Осадчий висловив упевненість, що основою університету майбутнього є інформаційні технології. Однак щоб не втратити себе в еру науково-технічного прогресу, важливо також не забувати про соціокультурної місії.

За словами проректора заочного (дистанційного) відділення університету Олени Арабаджи, університет першим підключився до розробки інтеркультурної стратегії Мелітополя й туристичних маршрутів, включаючи гастрономічний туризм, чималу увагу приділяється реабілітації учасників АТО і роботі з переселенцями.

Заслухавши спікерів, учасники круглого столу жваво дискутували, але прийшли до єдиної думки: щоб йти в ногу з часом, університети повинні співпрацювати з освітніми установами, владою, бізнесом і громадою. І Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького давно на правильному шляху!

Інформацію підготувала Юлія Позднякова

Залишити відповідь