В Android Q Beta 2 з'явилися нові підходи до багатозадачності: «Бульбашки» і свайпиGoogle випустила другу тестову версію своєї операційної системи для мобільних пристроїв під назвою Android Q Beta 2, де проявилися нові підходи до багатозадачності, які ймовірно перенесуться і в повноцінний реліз наступної версії ОС.

«Бульбашки»

Головна особливість Facebook Messenger може поширитися по всій системі. Мова про кружочки з аватарки користувача або чату. Ця можливість називається «Бульбашки» (Bubbles), і вона вже тестувалася в минулій бета-версії Android Q. У другій беті є перемикач, що дозволяє включити цю функцію, але поки його не підтримують додатки, передає Android Police.

Свайпи

Ймовірно зміниться до релізу і система жестів, яка стане трохи ближче до мобільної операційної систему від Apple, помітив Android Police. Для жестів як і раніше потрібна панель навігації внизу, але можно буде скидати в будь-який напрям для перемикання додатків.

Нові жести імовірно повністю замінять старі, але в них є і недоліки. Користувач не зможе використовувати жести з домашнього екрану або з меню багатозадачності. Для переходу до запущеного в даний момент з додатком з домашнього екрану з’явиться необхідність натиснути на кнопку, увійти в режим багатозадачності і лише там його вибрати, замість того, щоб провести пальцем вправо або вліво внизу екрана.

Інші властивості Android Q Beta 2

Scoped Storage в теорії може дати користувачам більший контроль доступу до загальних файлів при установці нових програм. Сховище Scoped дозволяє додаткам використовувати своє особисте ізольоване програмне середовище без дозволів, але потребує дозволу для доступу до фото, відео, аудіо.

Android Q Beta 2 пропонує попередній перегляд контенту, яким буде ділитися користувач, дає йому більший контроль над захопленням звуку за допомогою API-інтерфейсу Microphone Direction. Там можна вказати бажаний напрямок мікрофона під час запису звуку і керувати зовнішніми звукозаписними пристроями.

Графік виходу версій Android Q

Google запланувала шість бета-версій нової ОС і опублікувала графік їх виходу, який завершиться фінальним релізом в третьому кварталі цього року:

  • Beta 1(initial release, beta) — уже вишла в березні.
  • Beta 2(incremental update, beta) — уже вишла в квітні.
  • Beta 3(incremental update, beta) — травні 2019 року.
  • Beta 4(final APIs and official SDK, Play publishing, beta) — червень 2019 року.
  • Beta 5(release candidate for testing) — третій квартал 2019 року.
  • Beta 6(release candidate for final testing) — третій квартал 2019 року.
  • Final releaseto AOSP and ecosystem. — третій квартал 2019 року.

 

Інформацію підготував інформаційно-обчислювальний центр

Залишити відповідь