В університеті відкрилась STEAM-лабораторія4 квітня відбулося урочисте відкриття STEAM-лабораторії в аудиторії 32 головного корпусу. На відкриття завітали головний спеціаліст Відділу позашкільної, вищої освіти та інтерактивних закладів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Волкова Галина Володимирівна та представники з 36 міст України, що приїхали на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційних технологій в освіті».

Ректор Солоненко А.М. зазначив, що на ремонт і обладнання STEAM-лабораторії було витрачено сотні тисяч гривень і вона має на меті організацію проектно-орієнтованої, науково-орієнтованої та науково-технічної діяльності здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників з використанням інноваційних методик та високотехнологічних засобів навчання.

Завідувач кафедри інформатики і кібернетики Осадчий В.В. під час промови окреслив задачі і функції нової лабораторії, у складі якої виділено кластери робототехніки на базі LEGO Mindstorms EV3, Інтернету речей з використанням Raspberry Pi та Arduino, цифрової творчості й 3D-моделювання, а також інтерактивних засобів навчання.

До відкриття лабораторії готувалися викладачі і студенти кафедри інформатики і кібернетики, які пройшли кілька тренінгів і майстер-класів зі STEAM-технологій, брали участь у заходах із робототехніки і цифрової творчості.

Першими можливості лабораторії апробували викладачі та студенти закладів вищої освіти, які взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційних технологій в освіті», що проходив на базі кафедри інформатики і кібернетики. Вони під час майстер-класів потренувалися у малюванні 3D ручками, конструюванні роботів, зануренні у світ віртуальних технологій та застосуванні інтерактивної панелі у навчанні.

Унікальна для міста Мелітополя лабораторія готова до співробітництва з навчальними закладами міста і району з метою розвитку STEAM-культури учнівської молоді та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

Інформацію підготувала К.П.Осадча

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *