Презентація макету путівника  «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!»: перша робоча зустрічНеофіційною візитівкою міста Мелітополя була, і залишається, саме черешня, відома й поза межами нашого регіону.  

Наразі, Міністерством аграрної політики і продовольства України затверджено Перелік пріоритетних географічних назв, над реєстрацією яких буде працювати проект «Географічні вказівки в Україні», що фінансується Європейським Союзом і має допомогти Україні розробити систему позначень товарів, зумовлених переважно їх місцем походження. Одним із перших українських продуктів із географічною вказівкою буде саме черешня   «Мелітопольська черешня».

Науковці кафедри ботаніки і садово-паркового господарства МДПУ ім. Богдана Хмельницького, які є членами ГО «Комʼюніті плюс» в рамках виконання проекту  «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!»  ініціювали створення путівника, який популяризує Мелітополь, як «черешневу столицю» України та як туристичний, науковий, садівничий і діловий центр Запорізької області.

Проект був підтриманий мелітопольською міською радою в рамках   реалізацію соціально-культурних проектів.  

10 липня в ПК ім.Т. Г. Шевченка в рамках зустрічі робочої групи з моніторингу виконання «Плану міжкультурної інтеграції м. Мелітополя на 2019 рік» Наталя Туровцева, доцент кафедри ботаніки і садово-паркового господарства  член ГО «Комʼюніті плюс»  презентувала перші напрацювання й познайомила з макетом путівника  «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!».

На зустрічі були присутні представники структурних підрозділів мелітопольської міської ради під керівництвом заступника міського голови Світлани Олександрівни Бойко, науковці Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького та Таврійського державного університету ім. Дмитра Моторного, представники громадських організацій.     

 В путівнику представлено інформацію про історію виникнення та  сучасний стан розвитку садівництва на Мелітопольщині (наші земляки, завдяки якім мелітопольська черешня стала повсюдно відома;  сорти черешні та вишнево-черешневих гібридів (дюків), створених  на базі Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М.Ф. Сидоренка ІС НААН популярність яких з часом лише зростає, фестиваль «ЧерешнЕво», а також наукові та культурні об’єкти нашого міста пов’язані з черешнею.                

 Щиро вдячні відділу управління з розвитку підприємництва та промисловості, відділу культури, управлінню молоді та спорту, краєзнавцям за служні доповнення та подальшу співпрацю.

На серпень місяць запланована робоча зустріч з членами ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини».

Презентація макету путівника  «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!»: перша робоча зустріч

Керівник проекту, Наталя Туровцева

Залишити відповідь