Викладачі МДПУ імені Богдана Хмельницького отримали грант на навчання молоді Мелітополя основам медіаграмотності. Впродовж двох місяців 20 представників Молодіжного парламенту Мелітополя візьмуть участь у 5 тренінгах  та оволодіватимуть секретами медіаграмотності. Результатом навчання буде створення молодими парламентарями власних меседжів, які спробують донести у соціальній рекламі та намагатимуться передати набутий досвід як мультиплікатори медіаграмотності у своїх навчальних закладах.

1 липня 2019 року у коворкинг-центрі бібліотеки ім. Горького  відбулось відкриття проекту «Едукація представників молодіжного парламенту Мелітополя як мультиплікаторів медіаграмотності в українському суспільстві». На відкритті була присутня депутатка Мелітопольської міської ради Ірина Славова, якій належить ідея створення Молодіжного парламенту як консультативно-дорадчого органу Мелітопольської міської ради з питань молодіжної політики.

Мета проекту – сприяти оволодінню представниками молодіжного парламенту Мелітополя інструментами медіаграмотності (критичне мислення, фактчекінг, аналіз медіатекстів, ціннісний аналіз) для усвідомленої взаємодії з інформаційним середовищем, формування навичок оцінки, інтерпретації передвиборчої політичної реклами/агітації, створення інформаційних продуктів та виховання активної життєвої позиції щодо розповсюдження знань у навчальних закладах шляхом проведення інформаційно-просвітницьких заходів.

Спеціально до проекту молодою дизайнеркою, студенткою Харківської державної академії дизайну та мистецтв Марією Ізбаш було створено «живий банер» з технологією доповненої реальності, який за допомогою спеціального застосунку ARTIVIVE стає інтерактивним і всі, хто наведе свій гаджет на банер (плакат, наліпки, зображення на екрані комп’ютера) зможуть дізнатися про що думає медіаграмотна молодь та які навички отримає в результаті участі у проекті.

Проект «Едукація представників молодіжного парламенту Мелітополя як мультиплікаторів медіаграмотності в українському суспільстві» виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID у проекті «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews та Академією української преси.

Залишити відповідь