🏛️🇺🇦 УЧАСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ В ПРОЄКТІ РОМСЬКОГО ЖІНОЧОГО ФОНДУ «ЧІРІКЛІ» З ЗАХИСТУ ПРАВ І СВОБОД ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН ТА КОРІННИХ НАРОДІВ ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ 

🙋🏼‍♀️‼️У межах співпраці Офісу Омбудсмана України з Ромським жіночим фондом «Чіріклі» в рамках реалізації проєкту «Голос жінки та лідерство» за підтримки Українського Жіночого Фонду та Уряду Канади  у місті Києві 27 лютого 2024 року відбулася третя конференція ромських жінок:
🇺🇦✊🏼«Захист прав ромських жінок під час війни в Україні».

✅📚До роботи в конференції були запрошені представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, ромських жіночих громадських організацій,  міжнародних інституцій, які працюють у сфері рівності та недискримінації, а також і директор Центру соціологічних досліджень  МДПУ імені Богдана Хмельницького Людмила Афанасьєва.

✅📝Під час роботи конференції були:
📍 презентовані Заяви міжнародних партнерів щодо забезпечення прав Ромських жінок в Україні;
📍 розглянуті питання гендерної рівності та захисту прав людини для миру та безпеки, становище ромських жінок в Україні;
📍 ініціативи підтримки ромських жінок в Україні: програми та ініціативи впроваджені на місцевому рівні, доступ до середньої та вищої освіти (у контексті онлайн- та офлайн-навчання), гендерні аспекти змісту освіти під час війни та підвищення обізнаності, захист прав ромських дітей. 

🙋🏼‍♀️🇺🇦Лариса Кобилянська (незалежна експертка) презентувала результати проєкту «Жіночий голос і лідерство» Обговорювались на конференції й перспективи розвитку ромських жіночих організацій та об’єднаного ромського жіночого руху України.

📖💫 На конференції було презентовано друковане видання Омбудсмана України Д. Лубінця «Національні меншини (спільноти) і корінні народи в окупації: боротьба за виживання».

✅🇺🇦Результати дослідження «Становище національних меншин (спільнот) і корінних народів під окупацією Російської Федерації» увійшли у доробок багатовимірного комплексного соціологічного дослідження науковців МДПУ імені Богдана Хмельницького «Етнічні спільноти і спільність: запорука громадської активності та довіри», проведеного  у квітні-грудні  2022 року в рамках реалізації проєкту Ради Європи «Посилення захисту національних меншин, у тому числі ромів, та мов меншин в Україні».

‼️🇺🇦Дякуємо Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини за почутий голос представників  національних меншин та корінних народів що залишилися на тимчасово окупованих територіях Мелітопольщини. 

💛💙Щира подяка за запрошення Президентці Міжнародної Благодійної Організації Ромський Жіночий Фонд “Чіріклі” Юлії Кондур та   Координаторці проектів Ради Європи з протидії дискримінації, національних меншин, включаючи ромів Земфірі Кондур.