Презентація концепції «Місто, що навчається» на Міжнародному Форумі Людського Капіталу «УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО»13 вересня 2019 року в місті Києві відбувся Перший Міжнародний Форум Людського Капіталу «УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО». Форум організовано в рамках соціального інноваційного проекту «Освітній Хаб міста Києва: територія нових можливостей для кожного», що реалізується Департаментом освіти і науки Київської міської державної адміністрації спільно із Асоціацією інноваційної та цифрової освіти.

У Колонній залі Київської міської державної адміністрації організатори зібрали провідних експертів з питань освіти, цифрових технологій та людського капіталу зі Швеції, Німеччини, Литви, США та України аби почути відповіді на складні питання щодо практичного застосування інноваційних методів та інструментів у навчальному процесі. Однією з задач Форуму було віднайти шляхи вирішення проблем і усунення перешкод на шляху досягнення успіху в Україні, а також з пошук практичних рішень, як запобігти масовому відтоку українців за кордон у пошуках кращої долі.

Відкрила Форум з вітальною промовою Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська, яка наголосила на важливості навчання впродовж життя як у житті конкретної особистості, так і на рівні організацій, компаній та суспільства в цілому.

На першій панелі Форуму “Трансформація системи освіти шляхом впровадження концепції навчання протягом життя (Life Long Learning)” виступили венчурний підприємець та інвестор Кремнієвої Долини Ігор Шойфот (США), експерт з питань освіти Повілас Плукас (Литва), директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України Лариса Лук’янова, голова профспілки освітян міста Києва Олександр Яцунь, а також автор наймасовішого освітнього проекту України “Lingva.Skills” Віталій Зубков. З презентацією досвіду міста Мелітополя щодо практичної реалізації концепції «Місто, що навчається», як одного з практичних способів реалізації на рівні всього міста концепції навчання впродовж життя, на Форумі виступила аспірант кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Наталя Іванова. Робота кафедри над темою «Підготовка майбутніх фахівців педагогічної освіти в умовах освітніх трансформацій» є наразі нагальною потребою сучасного світу, в якому інфляція знань відбувається дуже швидко і широкому колу фахівців, і освітянам зокрема, потрібно постійно оновлювати свої вміння та навички.

Виступ Наталі Іванової було присвячено темі «Міста, що навчаються: світовий тренд і місцеві реалії», презентовано шляхи практичної реалізації в місті Мелітополі концепції «навчання впродовж життя» на рівні цілого міста. Присутніх було ознайомлено з майже трирічною практикою впровадження зазначених концепцій у щоденне життя громади, з історією появи серед членів Глобальної Мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються українських міст, заснування та діяльністю Української Мережі міст, що навчаються, роль науковців Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у цих процесах. а також презентовано можливість для інших міст долучитися до цієї роботи.

Хедлайнерами другої панелі “Тотальна діджиталізація країни” стали радниця голови Державної митної Служби України Яніка Мерило, голова Асоціації інноваційної та цифрової освіти Сергій Веретюк, а також Начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко.

Третя панель «Запуск ефективного соціального ліфту у всіх регіонах України» познайомила учасників Форуму з виступами експерта з питань креативної економіки та розвитку Корнелії Дюмке (Німеччина), аналітика з питань освіти Асоціації міст України Людмили Мозгової, експерта з питань освіти Українського інституту майбутнього Миколи Скиби, які висловили впевненість, що всі українські міста потребують створення системи розвитку своїх мешканців та мотиваційних інструментів утримання їх від міграції до більш великих міст та інших країн.

У відповідь на цей виклик модератор Форуму, Директор Освітнього Хабу міста Києва Марія Богуслав презентувала концепцію запуску соціальних ліфтів в Україні на прикладі роботи власної команди. Створення Освітніх Хабів наразі є ефективним форматом для мешканців українських міст отримувати практичні навики ХХІ століття, які необхідні кожному, незалежно від віку та сфери діяльності. І закликала керівників всіх міст та областей України створювати у себе Освітні Хаби, як справжні соціальні ліфти для отримання роботи своєї мрії або відкриття власного бізнесу на благо регіону, в якому проживає та чи інша людина. Фіналом насиченого та змістовного дня стало прийняття Резолюції Першого Форуму Людського Капіталу «Україна Майбутнього».

Залишити відповідь