Публічна лекція «Інклюзивна література: від поразок до перемог»12 вересня в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася публічна лекція доктора філологічних наук, професора кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) Ольги Сергіївни Деркачової. Організаторами заходу виступили доценти кафедри української і зарубіжної літератури Шарова Т.М., Землянська А.В. та Шаров С.В. З вітальним словом до гостей університету звернулась проректор з наукової роботи, професор Москальова Л.Ю.

На лекції було розглянуто поняття «інклюзивна література», зарубіжний та вітчизняний мистецький досвід у осмисленні проблем людей з особливими потребами, запропоновано різні варіанти трактування поняття «інший» в інклюзивній літературі та рецепти подолання цієї інакшості.

Тема, що обговорювалась, об’єднала в стінах університету більше 80 осіб: викладачів і студентів філологічного факультету, знавців художньої літератури, Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти спеціальності «Дошкільна освіта. Логопедія» МДПУ імені Б. Хмельницького, Мелітопольського вищого училища культури, а також учителів та учнів Мелітопольського ліцею №5 і Вознесенської гімназії «Орієнтир».

Такий діалог фахівців, співпраця представників двох університетів та закладів середньої освіти дозволив продемонструвати можливості філології як науки, як способу життя, розкрити цілий спектр напрямів реалізації наших випускників-філологів, а також відкрив нові педагогічні горизонти для майбутніх фахівців, які працюватимуть з дітьми з особливими потребами.

Інформацію підготували

доценти кафедри української і зарубіжної літератури

Т.М.Шарова, А.В.Землянська, С.В.Шаров

Залишити відповідь