10 грудня відбувся підсумковий захід від Прогресильних – Summit прогресильних освітян «Як розвиватися вищій освіті в умовах невизначеності?». До організації і проведення заходу долучилася в. о. проректора з наукової роботи МДПУ імені Богдана Хмельницького Тетяна Коноваленко. У заходах в межах Самміту долучилися представники усіх структурних підрозділів нашого університету.

На Самміті було представлено детальну аналітику щодо того, як українська вища освіта продовжила функціонувати в жорстоких умовах воєнного часу. До обговорення проблем вищої освіти було запрошено європейських експертів і партнерів, національних стейкхолдерів різного рівня з акцентом на перспективах подальшого розвитку. Освітяни почули експертну і партнерську оцінку від Богдана Ференса, Джоао Альбукерке, Алісії Хомс, Наталії Стукало, Олесі Ващук, Ігоря Таранова, Дмитра Шеренговського, Андрія Охрімовського, Катерини Скиби, Дмитра Чумаченка, Людмили Таценко, Віктора Галасюка, Ірини Тулякової, Ганни Остапенко, Івана Баликіна, Галини Красовської і змогли долучитися до діалогу зі спікерами. Упродовж спілкування на партнерській панелі також було не тільки проаналізовано залученість організацій до підтримки української вищої освіти, але й окреслено подальші варіанти співпраці з прогресивними викладачами.

Надзвичайно цінними виявилися результати проведеного до початку Самміту опитування. За його підсумками вималювався метафоричний образ української вищої освіти в умовах війни – «Жінка 35-ти років, яка залишилася в Україні та не змінила місце роботи, яка погоджується, що після 24 лютого її навантаження збільшилося та яка знаходить розраду в роботі», як образно узагальнила учасниця і активістка з числа Прогресильних Світлана Бульбенюк.

Результати опитування будуть більш детально проаналізовані та висвітлені через канали комунікацій Прогресильних у найближчий час.

Найбільш інтерактивною фазою Самміту стало «Світове кафе», в якому обговорили перспективи розвитку і знаходження відповідей на виклики, пов’язані з людськими і матеріально-технічними ресурсами, управлінням і фінансуванням ЗВО, їх інтернаціоналізацією. Напрацювання креативних освітян знайдуть своє продовження у подальших опитуваннях і заходах від Прогресильних.

У цікавих доповідях, інтерактивних панелях, діалогах і диспутах Самміту викристалізувалися перспективи подальшого розвитку української вищої освіти, а під час стратегічної сесії, організованої наступного дня, було зпроєктовано максимальне залучення Прогресильних до цього процесу.

Прогресильні – це унікальне ком’юніті творчих і прогресивних освітян, на чолі з харизматичним лідером Богданом Ференсом. У Прогресильних є своя цікава Life story, яка розпочалася з Платформи прогресивного прєпода, перепліталася з Інститутом демократії та соціального прогресу, SD-платформою і завжди вирізнялася своєю яскравістю, неординарністю та особливою атмосферою співпраці і взаємопідтримки. У листопаді 2022 р. Прогресильні офіційно зареєструвалися як громадська неприбуткова організація. Чекайте на анонс про можливість долучитися до громадської організації «Прогресильні» в якості активного учасника найпрогресивнішого ком’юніті освітян.