🇺🇦📝ПІДХОДИ ДО ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ НАУКОВОЇ ТА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ПРИАЗОВ’Я (НА ПРИКЛАДІ НАУКОВО-ПОПУЛЯРНОГО ФІЛЬМУ «МОГИЛА ТІНЕЙ. ПЕТРОГЛІФИ КАМ’ЯНОЇ МОГИЛИ»)
 
🏛️📚12 квітня 2024 року кафедрою географії та туризму було проведено загальноуніверситетський захід на тему: «Підходи до популяризації наукової та культурної спадщини Приазов’я (на прикладі науково-популярного фільму «Могила тіней. Петрогліфи Кам’яної Могили»)».

🧑🏻‍💻💫У заході взяли участь викладачі та студенти Мелітопольського державного університету імені Богдана Хмельницького, а також вчителі географії, викладачі вишів і студенти Запорізької, Дніпропетровської та Тернопільської областей.

✅🎓Спікерами зустрічі виступили:
🙋🏼🔺Євген Лір – український письменник, перекладач, музикант і дослідник темної літератури, волонтер та
🙋🏼🔺Олег Байтеряков – кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та туризму МДПУ імені Богдана Хмельницького.

‼️🇺🇦На початку заходу Олег Байтеряков звернув увагу на значенні дослідження, збереження і популяризації культурно-історичного надбання країни.

🧑🏻‍💻💫Євген Лір, як автор повнометражного науково-популярного фільму «Могила тіней. Петрогліфи Кам’яної Могили», розповів про ідею фільму, особливості його зйомки, залучення експертів (проф. Володимира Воровки, наукових співробітників історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила» Ольги Пеньової, Віктора Джоса), підготовку музичного оформлення та ін.

🎞️🏞️Окремо доповідач зупинився на питаннях дослідження і деяких загадках Кам’яної Могили, що знайшли відображення у фільмі.

💛💙Захід пройшов у живій, невимушеній атмосфері. Учасники мали можливість не тільки згадати наукове та культурне значення відомої пам’ятки України, але й завдяки перегляду фрагментів фільму насолодитись естетичною привабливістю українського степу, прослухати музичну композицію відомої української співачки Саші Цвинтар і відчути гордість за свою державу!