​​18 лютого Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй сторінці у телеграм повідомив, що ChatGPT тепер доступний в Україні. Ми вирішили розібратися детальніше, що це таке, і чи допоможе штучний інтелект в освітньому процесі.
 
Що таке штучний інтелект? Штучний інтелект (від англ. — Artificial Intelligence, AI) — це комп’ютерна технологія, яка дозволяє комп’ютерним системам вирішувати завдання, які зазвичай потребують розуміння, навичок і здібностей, які вважаються характерними для людей.
 
Інструменти на основі ШІ можуть включати здатність до розпізнавання голосу, образів, розуміння природної мови, прийняття рішень, навчання та інші розумові процеси.
 
Одним із прикладів штучного інтелекту і є ChatGPT. ChatGPT — це чат-бот зі штучним інтелектом, який може вести розмову, відповідаючи на запити користувача на платформі.
 
Так, наприклад, його можна попросити створити план вивчення іноземної мови, запитати про подарунок другу на день народження чи скласти план лекції. Водночас ChatGPT має певні обмеження — йому практично невідомі події, які сталися у світі після 2021 року, він не вміє висловлювати власну думку та інколи відповідає з певними упередженнями.
 
Які є інструменти штучного інтелекту?
🔸Створення зображень — Midjourney та DALL-E 2.
🔸Генерація тексту — ChatGPT.
🔸Створення «аватарів» — Lensa, Synthesia та Artflow.
🔸Генерація аудіо (звуків, музики, голосу) — AudioLM.
🔸3D-моделювання — Magic3D.
🔸Написання коду — Ghostwriter and Github Copilot.
 
Інші цікаві інструменти на основі штучного інтелекту зібрані за посиланням — http://bit.ly/3SdSPUH.
 
Як штучний інтелект може бути корисним в освітньому процесі?
 
В освіті штучний інтелект може бути використаний для покращення процесу навчання, адаптації до індивідуальних потреб студентів та автоматичного оцінювання успішності.
 
Ось декілька способів, як можна використати ШІ в освіті:
🔸Адаптація до індивідуальних потреб студентів. Наприклад, програми та системи зі штучним інтелектом можуть підлаштувати темп і складність матеріалу в залежності від рівня засвоєння студентом попереднього матеріалу.
🔸Покращення ефективності навчання. Наприклад, системи з ШІ можуть надавати студентам зворотний зв’язок щодо їхніх відповідей на завдання та надавати рекомендації щодо того, як вони можуть покращити свої знання.
🔸Автоматичне оцінювання успішності. За допомогою штучного інтелекту можна автоматизувати процес оцінювання успішності студентів. Це може зменшити навантаження на викладачів та забезпечити більш об’єктивну оцінку успішності студентів.
🔸Застосування в онлайн-навчанні. Наприклад, системи зі штучним інтелектом можуть допомогти забезпечити ефективніше та інтерактивніше онлайн-навчання, яке більш схоже на традиційний навчальний процес.
 
Цю публікацію на 75% написав ChatGPT на основі наших запитів. Наразі він ще недосконалий і не до кінця може розуміти сенс запитів та контекст розмови. Однак, для поверхового дослідження якоїсь теми — це саме те, що потрібно.
 
Безкоштовно спробувати ChatGPT можна за посиланням — https://chat.openai.com/chat