Інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій «Садівництво на Мелітопольщині –історія та сучасність».25 вересня 2019 р. в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького в рамках соціально-культурного проекту «Мелітополь: черешнева столиця України саме тут!» (за підтримки Мелітопольської міської ради) ГО «Комʼюніті Плюс» спільно з науковцями кафедри ботаніки і садово-паркового господарства  проведено інтерактивний пізнавально-просвітницький лекторій «Садівництво на Мелітопольщині –історія та сучасність».

Мета лекторію  – популяризація культури садівництва на півдні України і розширення знань щодо раціонального харчування, формування екологічної культури та здорового способу життя школярів та представників освітянської молоді.

Студенти хіміко-біологічного факультету відтворили перед школярами, студентами, мешканцями міста захоплюючу історію перетворення степового краю в черешневу столицю. Те, що сьогодні меліпотольська черешня стала широко відомою у світі і неофіційною візитівкою міста, є результатом наполегливої праці переселенців-колоністів, ентузіазму підприємця-садівника А.Л. Філібера, акліматизації до місцевих умов іноземних сортів земським лікарем А.В. Корвацьким – піонером насадження черешні на пісках Мелітопольщини. Неоціненне значення для розвитку садівництва  на теренах Мелітополя і створення нових сортів мали наукові дослідження селекціонерів Мелітопольської науково-дослідної станції – М.Т. Оратовського,  М.І. Туровцева, В.О. Туровцевої та ін. На знак глибокої вдячності за плідну працю в Мелітополі є вулиці Оратовського, Сидоренко,  Філібера, Сивицького, пров. Корвацького та ін., пам’ятник А.В. Корвацькому, М.І. Туровцев удостоєний звання Заслужений діяч  науки і техніки України, Заслужений винахідник,  нагороджений орденом «Дружби народів».

Студенти ознайомили учасників лекторію з цікавими фактами із життя міста,  пов’язаних з черешнею: зображенням на гербі міста квітки черешні, традицією проведення  фестивалю «ЧерешнЕво», організацією футбольного клубу «Мелітопольська черешня» та волейбольної команди «Мелітопольська черешенька», появою серед українських продуктів бренду «Мелітопольська черешня» та ін.

Слухачам була представлена цікава інформація про корисні для дієтичного харчування властивості плодових культур та їх використання в ландшафтному дизайні.

Інформацію підготувала доцент  кафедри ботаніки і садово-паркового

господарства, керівник проекту, Туровцева Н.М.

Залишити відповідь