Агро-біологічний комплекс МДПУ ім. Б. Хмельницького є не тільки місцем для проведення занять і практик, а й особливою локацією для організації найрізноманітніших просвітницьких та дозвіллєвих заходів для мелітопольців. За ініціативи ректора університету на АБК запрошуються школярі, вихованці позашкільних закладів, представники громадських організацій міста та ін. Усі з задоволенням милуються природою, беруть участь у квестах, намагаються дізнатись якнайбільше про рослини і тварин на екскурсіях, а особливо – покататися верхи. Безумовно, кожен у захваті від кінної вистави з українським народним сюжетом.

У квітні та жовтні цього року гостями чудового осередку природної краси також стали люди з інвалідністю від спортивно-інвалідного клубу «Фокіс», міської організації інвалідів, а також Благодійного об’єднання «Соціальний фонд», членами якого є і студенти МДПУ ім. Б. Хмельницького, що мають проблеми зі здоров’ям.  Ректор пригощав козацькою кашею та екологічним чаєм, БО «Соціальний фонд» додав до столу гостинців від небайдужих спонсорів. За чаюванням молодь ділилася враженнями від побаченої краси, раділа зустрічі. Кожен весело і невимушено розповідав про себе, а сумувати всім не давали студенти-волонтери, що пропонували ігри, вправи, тренінги, навіть виготовлення саморобок.

17 листопада за ініціативи БО «Соціальний фонд» до кінно-спортивної школи «Алюр», що розташована на базі АБК, завітала і представниця міської організації інвалідів Інна Туліна. Завдяки Микиті Молодиченку та іншим тренерам «Алюру» дівчині вдалося втілити свою мрію – покататись верхи. Не менш цікавою стала й екскурсія до пташника. Особливо вразили страуси та фазани. На згадку про щасливий момент у Інни залишились яскраві світлини від волонтера-фотографа МДПУ Миколи Молчанова (ННІ СПМО, 536 м гр).