Ернест Муртазієв взяв участь у міжнародному проекті «Міст дружби Україна – Туреччина»Наприкінці травня українська молодь із числа українців та кримських татар брала участь у міжнародному проекті «Міст дружби Україна – Туреччина», що відбувся за сприяння Управління у справах тюрків зарубіжжя та родинних громад(Yürtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB). Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького у складі делегації представив Муртазієв Ернест – куратор з організаційно-виховної роботи зі студентами університету.

Міжнародний проект «Міст дружби Україна – Туреччина» став однією з платформ для інтеграції та діалогу молоді України та Туреччини. Завдяки такому проекту відбувається руйнування стереотипів та створення почуття поваги та розуміння через позитивну атмосферу культурного і традиційного обміну унікальних і яскравих традицій народів та молоді з різних країн.

Ідейним натхненником створення зазначеного проекту є Гаяна Юксель, радник Міністра молоді та спорту з питань Криму, член Меджлісу кримськотатарського народу.

Проект розпочався зі столиці Республіки Туреччини Анкари, міста, що є символом національно-визвольної боротьби турецького народу, початку сучасних реформ та докорінних змін країни й суспільства. Саме в Анкарі молодь відвідала урочисті державні заходи, присвячені 75 роковинам Депортації та геноциду кримськотатарського народу, та послухали очевидця тих жахливих подій 83-річного Ваіт-агу Мухтарова.

Також відвідали нову сучасну будівлю Великих національних зборів Туреччини та будівлю старого парламенту, що вже стала музеєм.

Особливу увагу було приділено Меморіальному комплексу – Аниткабір, що займає важливу історичну та культурну пам’ятку країни.

Наступним містом, що відвідала молодь стала «Столиця» кримськотатарської діаспори в Туреччині – місто Ескішехір.

Головним пунктом цього проекту став регіон Чанаккале, в якому відбувалися історичні події пов’язані саме зі створенням державності Республіки Туреччина, а саме Дарданельська операція, що почалися 1915 року з метою захоплення країнами Антанти, головним чином Великою Британією, чорноморських проток Дарданеллита Босфор, а також Стамбула.

Під час перебування у місті Чанаккале учасники проекту зустрілися з Головою державної адміністрації міста Чанаккале Улгуру Гекхану, заступником міського голови та ректором університету.

Фінальним етапом проекту стало відвідування культурної столиці Туреччини – Стамбулу, де молодь відвідала головні світові пам’ятки культури Блакитну Мечеть та Айя-Софія.

Залишити відповідь