Впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання в освітній процесс за допомогою набору шести цеглинок LEGO® DUPLOВ рамках участі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у пілотному проекті, організованому The LEGO Foundation та за підтримки Міністерства освіти та науки України, викладачі кафедри психології активно впроваджують в освітній процес ігрові та діяльнісні методи навчання з використанням набору шести цеглинок LEGO® DUPLO.

Так, 09 квітня 2019 року доц. Шевченко С.В. для студентів 1 курсу спеціальності «Психологія»  в ігровій інтерактивній формі було проведено практичне заняття з дисципліни «Психічний розвиток особистості з практикумом» за темою «Психічний розвиток дитини дошкільного віку».

         «Шість цеглинок» — це практичний інструмент та дієвий засіб, який дає змогу реалізувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітньому процесі. Під час заняття студенти виконували ігри-завдання, що є унікальним комплексом  не лише для розвитку мислення, мовлення, уваги, а й механізм

розвитку оперативної пам’яті, самоконтролю та ментальної (когнітивної) гнучкості особистості, що вкрай необхідні протягом життя. Працюючи в команді, відбувалось формування важливих соціальних умінь і навичок, а саме, здатність співпрацювати у команді, співпереживати за результатом товариша, вміння вчитись у своїх однолітків, дослухаючись до їхніх ідей та пропозицій, вміння розподіляти ролі та обов’язки, вміння вирішувати проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення, вміння генерувати ідеї та здатність їх логічно обґрунтовувати. На власному досвіді, студенти отримали важливі професійні навички для розвитку дітей дошкільного віку. Власні відкриття, експерименти у способах вирішення завдань стали поштовхом для імпровізацій.

         Дякуємо усім учасникам за захоплюючу гру та можливості навчання по-іншому разом.

 

Матеріал підготувала доц. Шевченко С.В

Залишити відповідь