У найближчі п’ять років вищу освіту очікують радикальні зміни: наприкінці 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення освітньої діяльності вищих начальних закладів.

Для розподілу бюджетних коштів Міністерство освіти і науки України впроваджує більш важливі показники, серед яких: масштаб університету, контингент студентів, регіональний коефіцієнт, позиції в міжнародних рейтингах, обсяг коштів на дослідження, які університет залучає з бізнесу або з міжнародних грантів. Високі досягнення за цими показниками дозволили МДПУ отримати збільшення фінансування в порівнянні з 2019 роком.

Слід зазначити, що сучасний університет – це установа, що не тільки вчить студентів, а й створює новий науковий продукт, що має інтерес як на національному, так і на міжнародному рівні.

Державою вже визначено спеціальності, які в 2020 році матимуть особливу підтримку. В університеті це 13 спеціальностей. Серед них: екологія, хімія, біологія, науки про землю, садово-паркове господарство, лісове господарство тощо. Також усі педагогічні спеціальності. Це невипадково, адже висока якість освіти – запорука процвітання країни.

Важливим моментом сучасних змін у вищій освіті є безпосередня орієнтація навчального процесу на інтереси самого студента. Уже зараз зміст освітніх програм у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького формується в результаті діалогу з роботодавцями та студентами, які навчаються за відповідною програмою. Саме це є запорукою успіху наших випускників в обраній ними професії.

Напевно, варто зазначити і про систему заохочення студентів в університеті. Це і академічні стипендії, що призначаються за рейтингом, і іменні стипендії. Тільки цього року було 16 іменних стипендій, серед них: Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністерства України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, імені Івана Стешенка та імені Сергія Єфремова, 2 стипендії Мелітопольського міського голови за громадську діяльність та музичну діяльність і мистецтво. Також це перемоги студентів у міжнародних проєктах, що передбачали подорожі до Туреччини, Польщі та інших країн.

Для Мелітопольського державного педагогічного університету дуже важливо, щоб кожен випускник працював за фахом і був успішний.

У сучасних умовах ринку праці достатньо стабільне місце роботи випускник отримує за 2–3 роки після завершення навчання. Тому, навіть робота не за фахом, що вимагає відповідного диплому вищої освіти, в перші роки після випуску, з точки зору МОНУ, є значущим результатом.

Уся структура навчального процесу в університеті спрямована на те, щоб випускники були конкурентоспроможними на ринку праці. Підтвердженням високої затребуваності наших випускників є той факт, що великий відсоток студентів ще навчаючись працевлаштовуються.

Щоб ще більше адаптувати заняття і навчальні практики до реалій сучасних підприємств і установ, в університеті створено Асоціацію випускників. Ця структура має полівекторні завдання. Одним із них є вдосконалення в університеті системи підготовки фахівців із 44 педагогічних і 31 класичних освітніх програм.

Залишити відповідь