З метою підготовки професійних компетентних фахівців та підвищення якості практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія викладачами кафедри психології разом з практичними психологами ЗНЗ міста з 21 січня по 1 лютого 2019 року була проведена виробнича практика.

Метою практики є оволодіння практичними уміннями та основними навичками проведення діагностичної роботи як базової складової психології в освітніх закладах.

Виробнича практика є інтегруючим і стрижневим компонентом особистісно-професійного становлення фахівця, який передбачає оволодіння різними видами професійної діяльності й формування потреби про­фесійного самовдосконалення через самопізнання, самовизначення здобувача вищої освіти в різних професійних функціях у реальних умовах.

Під час проходження практики студенти ознайомились з особливостями організації і проведення науково-психологічного спостереження та  психологічного опитування, з  особливостями і технологією використання на практиці найбільш розповсюджених психологічних тестів (особистісних інтелектуальних, тестів здібностей та досягнень), методик соціометрії, референтометрії та психологічного експерименту ‒ процедурами їх використання, алгоритмами обробки, способами змістовної інтерпретації.

Під час проходження практики студенти активно проводили профорієнтаційну роботу (діагностик профорієнтаційного спрямування учнів 10-11-х класів, розробка буклетів, демонстрація відеоматеріалів, презентація спеціальності, оформлення стендів тощо).

Кожного дня студенти-практиканти удосконалювали свої знання за допомогою рефлексії, рекомендацій та бесід з практичними психологами Мелітопольської гімназії №5 Панадій С.С. та Мелітопольської СШ № 25 Осіпової О.І. Вони завжди знаходили час для відповідей на запитання студентів, давали практичні поради, щодо покращення знань з психології.

Матеріал підготувала Каткова Т.А.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *