У неділю, 17 лютого 2019 року у м. Запоріжжя відбувся традиційний обласний етап конкурсу-захисту наукових робіт слухачів Малої академії наук. У рамках його роботи працювало відділення наук про Землю, у межах якого були об’єднані три секції – «Гідрологія», «Кліматологія» та «Геологія». На гідрологічну секцію були представлені п’ять робіт, на кліматологічну – дві та на геологічну – дві роботи. Незважаючи на малу кількість поданих робіт, їх тематика була досить цікавою. Нажаль, Мелітопольський МАН у цьому відділенні представляв лише один учень.

Найцікавішою у секції «Гідрологія», зі жвавим її обговоренням стала робота з дослідження водоспадів Запорізької області (авторка – Важненко Катерина, м. Запоріжжя). Учениця виявила у межах області дев’ять водоспадів на малих річках та їх притоках, здійснена їх класифікація та морфометрія. За сумою балів Катерина посіла перше місце з 72 балами в сумі і буде представляти область на загальнодержавному рівні. Цікавою і професійно виконаною стала робота дев’ятикласниці з с. Мала Білозерка Шандер Марії, яка дослідила гідрологічний режим річки Білозерка та його зміни за останні п’ять років. Як доповідь, так і захист були на висоті. Як результат – 70,5 балів і ІІ місце у підсумку.

Секцію «Кліматологія» представляли дві роботи, виконані ученицями 9 класу м. Запоріжжя. Обидві роботи вирізнялися своєю оригінальністю, але не були досконалими і тому отримали меншу кількість балів. Кращою стала робота Козьміної Юлії, яка здійснила аналіз впливу сучасних погодних умов на стан розвитку рослинництва у Запорізькій області.

Секцію «Геологія» представляли дві роботи – з Мелітополя (Зарубаєв Даніїл, 9 клас) та Запорізького району (Івахненко Каріна, 10 клас). Кращою за кількістю балів виявилася робота Івахненко Каріни, яка дослідила гранітні відклади Мокромосковського масиву гранітів, зібрала навчальну колекцію мінералів та гірських порід, розробила та описала екскурсійний маршрут геологічними пам’ятками дослідженої території.

Якість виконаних робіт та рівень захисту об’єктивно оцінили члени журі у складі викладачів Університету – доктора географічних наук, доцента Воровки В.П., кандидата географічних наук Гришко С.В. та старшого викладача Непші О.В. Організатор конкурсу-захисту наукових робіт Шелегеда О.Р. подякувала членам журі за об’єктивне суддівство та дружнє ставлення до конкурсантів.

Залишити відповідь