15 грудня 2021 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася щорічна конференція трудового колективу, яка зібрала 136 делегатів. Працювали в змішаному режимі в зв’язку з дотриманням карантинних обмежень під головуванням Голови Первинної профспілкової організації університету, завідувача кафедрою органічної і біологічної хімії, доцента Тетяни Дюжикової.

На початку конференції делегати заслухали звіт ректора університету, доктора біологічних наук, професора Анатолія Солоненка щодо виконання ним контрактних зобов’язань і результати діяльності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького за 2021 рік.

Анатолій Миколайович зауважив, що результати діяльності університету впродовж 2021 року дозволяють впевнено стверджувати, що є чим пишатись, і ще є над чим працювати. Він зазначив: «Університет закріпив свій статус на національному рівні. Наш заклад вищої освіти є активним учасником сучасних освітніх процесів. Спільно з представниками Міністерства освіти і науки, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України наші фахівці розробляють різноманітні програми, які є стратегічними для різних галузей.

Цьогоріч Університет вперше здобув почесне звання «Лідер інноваційно-наукової діяльності» та отримав диплом ГРАН-ПРІ «Інноваційна й наукова діяльність». Також наш заклад вищої освіти відзначено золотою медаллю у тематичному конкурсі за номінацією «Інновації в розвитку міжнародної співпраці в закладі освіти».

Колектив вишу досяг значних якісних змін у питанні забезпечення якості освіти, адже вдалося не лише продемонструвати досвід взаємодії зі стейкхолдерами на кожному з рівнів, а й визначити та охарактеризувати основні стратегічні напрями співпраці та інструменти взаємодії всіх учасників з нашим університетом в процесі забезпечення якості вищої освіти».

Анатолій Миколайович звернув увагу на те, що в Університеті існує широкий спектр освітніх програм для трьох рівнів вищої освіти, які орієнтовані на реальні потреби економіки та забезпечують потребу здобувачів у якісній освіті, сучасному знанні та прогресивному практичному досвіді. Окремо ректор зупинився на результатах акредитації освітніх програм у Національній агенції з якості вищої освіти, важливій ролі наукової діяльності, академічному рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2021», профорієнтаційній роботі тощо.

Підсумовуючи свою доповідь, Анатолій Солоненко з упевненістю зазначив, що Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького сьогодні розвивається стабільно, його функціональна стратегія є сучасною. Університет є самодостатнім закладом вищої освіти, а колектив завжди працює на випередження.

– Ми з вами знаходимося на порозі 100-річного ювілею Університету. Ця дата – наша гордість за ті покоління працівників, які розбудовували наш університет. Всі ми несемо відповідальність за те, яким бути нашому університету сьогодні і як розвиватися далі.

Під час обговорення доповіді ректора виступив Мелітопольський міський голова Іван Федоров, який підкреслив, що МДПУ імені Богдана Хмельницького робить важливий внесок у життєдіяльність міста:

– У нас є багато спільних проєктів та ініціатив з туризму, з кафедрою психології. Перш за все, це кузня кадрів для освіти. Завдяки педагогічному університету Мелітополь є учасником Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста». Впевнений, що у сторічній історії вашого університету будуть лише радісні події!

До обговорення звіту ректора університету долучилися завідувач кафедри психології Наталя Фалько, професор кафедри соціології Наталя Глєбова, декан філологічного факультету Тетяна Коноваленко, завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Наталя Сегеда, завідувач кафедри історії Лариса Полякова, завідувач кафедри неорганічної хімії і хімічної освіти, доктор наук, професор Максимов Олександр Сергійович, перший проректор Ірина Мальцева, голова студентської ради університету Сухомлинова Анастасія.

Звіт ректора, професора Солоненка А.М. про виконання контрактних зобов’язань у 2021 році делегати конференції затвердили одноголосно.

Про виконання умов Колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом у 2021 році звітувала Голова Первинної профспілкової організації Тетяна Дюжикова: «Рік, що минає був не простим, неоднозначним і дуже стрімким. Проте, не зважаючи на фінансово-економічну нестабільність і політичні рухи в державі, Профспілка працівників освіти і науки України і зокрема Первинна профспілкова організація університету, не відступила від основної мети своєї діяльності – захисту соціально-економічних, трудових прав та інтересів членів профспілкової організації». Вона відзначила, що саме шляхом соціального діалогу і соціального партнерства в університеті вирішуються питання створення належних умов праці і навчання, дотримання законодавства про працю, фінансової підтримки колективу університету, його оздоровлення та багато іншого.

Під час конференції було затверджено графік освітнього процесу на 2022-2023 навчальний рік й антикорупційну програму університету на 2022–2024 р.р.

На завершенні Конференції ректором були відзначені грошовими винагородами кафедри, які посіли призові місця відповідно до рейтингу; викладачі, які посіли призові місця в особистому рейтингу, а кожна кафедра університету отримала під новорічну ялинку ноутбук.