«Сучасні дослідження вищої нервової діяльності» - студентська науково-практична конференція до 170-річча від дня народження Павлова І.П.26 березня 2019 року на кафедрі анатомії і фізіології людини та тварин відбулася студентська науково-практична конференція «Сучасні дослідження вищої нервової діяльності» до 170-річча від дня народження Павлова Івана Петровича. В конференції взяли участь викладачі кафедри анатомії і фізіології людини та тварин доц. Горна О. І. і старший викладач Юсупова О.В., студенти природничо-географічного і хіміко-біологічного факультетів.

До присутніх з вітальним словом звернулася завідувач кафедри Станішевська Т.І., яка акцентувала увагу на досягненнях І.П.Павлова.

Іван Петрович був професором фізіології, творцем науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення, засновником найбільшої російської фізіологічної школи, лауреат Нобелівської премії в галузі фізіології або медицини  «За роботу з фізіології травлення».

Більш детально про наукову діяльність Павлова І.П. доповіли студентки хіміко-біологічного факультета. Студентка 4 курсу Касаджи Юлія розповіла про розробку Павловим І.П. методики проведення хронічного експерименту. Юлія підкреслила неоціненний вклад науковця у фізіологію умовних рефлексів. Він створив новий напрямок експериментальної терапії, пристрасно боровся за об’єктивні методи дослідження. Йому належить велика заслуга створення найбільшої в світі фізіологічної школи.

Студентка 4 курсу Тутова Ганна виступила з доповіддю, у якій розкрила наукову діяльність Івана Петровича про дві сигнальні системи дійсності, його дослідження у сфері сну та механізмів пам’яті.

Хомутовський Володимир, студент 3 курсу, доповів про сучасні досягнення у сфері фізіології вищої нервової системи та досить з гумором підкреслив, що у майбутньому досить легко студентам буде навчатися, якщо досягнення науки увійдуть у сучасний побут. Наприклад, метод флеш-пам’яті.

Завершила конференцію старший викладач Юсупова О.В. підкреслив, що Іван Петрович був людиною з великої літери – те, про що ми згадали сьогодні, лише капля у морі його досягнень.

Дякуємо всім учасникам!

Інформацію підготувала аспірант кафедри анатомії і фізіології людини та тварин Горбань Д.Д.

Залишити відповідь