18 травня в рамках ХIV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2023» доцентом кафедри географії та туризму  Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Олегом Байтеряковим було проведено педагогічний коучинг «Формування культурної компетентності на прикладі вивчення географії». У заході брали участь викладачі педагогічних ЗВО та вчителі шкіл.

Під час коучингу О.Байтеряков зупинився на значенні культурної компетентності в шкільному курсі географії в умовах НУШ, поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису, художньої літератури і поштових марок в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів.

Більша частина заходу пройшла у вигляді тренінгу з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М.Сергіїва, К.Крижицького, А.Куїнджі, а також літературних творів Ж.Верна, М.В.Гоголя, А.Шклярського, Г.Акулова та ін.

У проведенні географічного аналізу активну участь брали всі учасники коучингу: вони відповідали на питання, виявляли причинно-наслідкові зв’язки між географічними компонентами мистецьких творів, пояснювали географічні закономірності.

Окрему увагу було приділено методичним аспектам застосування мистецьких творів для формування в учнів картографічної культури шляхом виконання відповідних завдань.

Учасники коучингу мали можливість не тільки ознайомитись з новими методичними прийомами, насолодитись привабливістю українських мальовничих пейзажів і натхненними рядками художніх творів, але й виявити їхній глибокий географічний зміст та культурну значущість надбань українського та світового мистецтва.

Наприкінці коучингу присутні висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей.