Навчально-методичний семінар «Особливості використання  лялькотерапії в роботі сучасного психолога»Упродовж усього життя наших пращурів обереги неспроста переходили з покоління в покоління, адже кожен з них створювався в певний момент і на певний випадок, для тієї чи іншої ситуації в житті, для заспокоєння або вирішення різних ситуацій. Серед безлічі оберегів варто виділити самий, напевно, магічний – ляльку-мотанку. Наші пращури вірили, що саме мотанки зберігають енергетику роду, і тому передавали правила їх створення з покоління в покоління.

У століття високих технологій інтерес до забутої ляльки-мотанки повертається. Так, 5 квітня 2019 року викладачами кафедри психології доц. Шевченко С.В., ст. викладачем Варіною Г.Б. був проведений навчально-методичний семінар «Особливості використання лялько терапії в роботі сучасного психолога». Учасниками семінару стали студенти денної та заочної форми навчання спеціальності «Психологія», практикуючи психологи.

На початку роботи ведучі познайомили усіх з історією виникнення ляльки, її різновидами та символікою, наголосили на терапевтичному впливі процесу створення ляльки. Кожен з учасників обрав для себе бажаний вид ляльки, що буде створювати та робота закипіла… Під час створення своєї ляльки, учасники вплітали в неї  всі найпотаємніші бажання і мрії, ретельно вкладали  сухі квіти і трави,  зерна. В процесі плетіння  відбулась «терапія»:  учасники відтворювали свої емоції та почуття, опрацьовували тему образу «Я», намагалися передати тепло, радість і любов за допомогою ниток, які вплітали в ляльку.

Дякуємо усім учасникам за активність, відвертість, емоційні прояви та реакції.

 Матеріали підготувала доц. Шевченко С.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *