9 січня 2019 р. на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбувся науково-методичний семінар-тренінг «Методика застосування творів художньої літератури для формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії» в рамках «Методичної майстерні вчителя Нової української  школи», організований колективом кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства. Мета заходу – забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентносного підходу у викладанні географічних дисциплін в школі у контексті концепції Нової української школи. Учасниками стали 10 вчителів географії м. Мелітополя.

З вітальним словом до учасників звернулась декан природничо-географічного факультету Донченко Л.М. та побажала всім учасникам плідної співпраці.

Під час семінару відбулась презентація монографії доцента кафедри  О.З. Байтерякова «Методичні аспекти формування культурологічної компетентності учнів в шкільному курсі географії». У монографії відображено узагальнення методики і власного досвіду застосування живопису, художньої літератури і поштових марок в курсі географії. Окрім теоретичних положень, вона містить чисельні приклади і методичні поради з практичного використання конкретних мистецьких творів на уроках географії.

Особливу зацікавленість слухачів викликала доповідь О.З. Байтерякова, під час якої він поділився досвідом і власною методикою застосування творів художньої літератури в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів. В ході доповіді було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів Ж. Верна, О.С. Пушкіна, М.В. Гоголя, А. Шклярського, Г. Акулова і ін.

У другій частині доповіді Олег Зуфарович на прикладі застосування творів художньої літератури ознайомив вчителів із методичними аспектами формування в учнів картографічної культури шляхом виконання відповідних завдань.  

Учасники семінару мали можливість не тільки насолодитись натхненними рядками художніх творів, але й виявити їхній глибокий географічний зміст та культурну значущість надбань українського та світового мистецтва.

Наприкінці семінару присутны висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей. Зокрема, було узгоджено дату і тему наступного семінару, що буде присвячений методичним аспектам застосування поштових марок в шкільному курсі географії.

Залишити відповідь