05-06 червня 2021 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач професор Сегеда Н.А.) Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького для здобувачів вищої освіти за освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами), рівень бакалавр та магістр проведено НАУКОВИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ за темою: “МЕТОДОЛОГІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКОВОЇ РОБОТИ ЗДОБУВАЧІВ НА РІЗНИХ РІВНЯХ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ” (модератор – доктор філософії, викладач Сопіна Л.Г.).
ФОКУС семінар-практикуму був орієнтований на актуалізацію здатності до конструювання й моделювання музично-педагогічних проблем, задач, проектів; здійснення наукового дослідження у контексті наукової проблематики здобувачів в різних дослідницьких жанрах; розуміння методології проведення науково-педагогічних досліджень; вміня використовувати різні способи реєстрації наукових фактів, аналізувати і інтерпретувати матеріали спостережень, переводити наукові знання у площину практичного використання.
У ПЕРШИЙ ДЕНЬ було обговорено стан організації наукової діяльності в Україні, можливості дослідницької підготовки здобувачів на різних рівнях музично-педагогічної освіти; детально подано науковий апарат педагогічного дослідження; розглянуто структуру та вимоги до написання таких форм самостійного наукового дослідження здобувачів вищої освіти як тези, доповіді, статті, курсова та магістерська (дипломна) робота.
У ДРУГИЙ ДЕНЬ наукового семінар-практикуму учасники мали можливість ознайомитись з еволюцією методів в педагогіці мистецтва та обговорити можливості складання і розвитку власного дослідного проєкту або іншої форми науково-дослідної роботи. На практиці було пропрацьовано нюанси роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями в процесі науково-дослідної роботи; обговорена медійна етика науковців та оформлення результатів науково-дослідної роботи за різними форматами наукової роботи (тези доповідей, статті, дипломні роботи); деталізовано вимоги та процедуру підготовки презентації результатів науково-дослідної роботи.
Учасники наукового семінар-практикуму, у кількості 150 осіб, в число яких входили здобувачі вищої освіти за освітніми програмами 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 024 Хореографія, викладачі ННІСПМО та вчителі ЗЗСО м. Мелітополь, отримали можливість подальшої безкоштовної консультації у теоретичних та практичних питаннях професійної діяльності в галузі педагогічки мистецтва.