В рамках співпраці згідно договору № 56/38-06 від 12.10.2020 року між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та Запорізьким науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України 18.11.2020 року було проведено спільний науковий онлайн-семінар «Сучасні методи ідентифікації алкалоїдів ізохінолінового ряду в біологічних об’єктах».

Учасниками конференції виступили викладачі кафедр неорганічної хімії та хімічної освіти, кафедри органічної і біологічної хімії, студенти хіміко-біологічного факультету та представники Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС:

Андрій Чуприн – судовий експерт відділу судової експертизи (м. Мелітополь);

Костянтин Личкатий – головний судовий експерт сектору №1 (м. Пологи);

Вікторія Попкова – судовий експерт сектору №2 (м. Бердянськ).

В рамках зустрічі запрошені гості розповіли про особливості роботи із наркотичними препаратами, які є похідними ізохіноліну. Розповіли про методи вилучення, концентрування, очищення та ізоляції які застосовуються для ідентифікації алкалоїдів ізохінолінового ряду в судово-експертній практиці. Вони відзначили що використовуються як класичні, експресні методи так і інструментальні методи ідентифікації та кількісного визначення.

Експерти зазначили що наразі дуже інтенсивно розвивається синтетична хімія серед злочинних елементів, це призводить до отримання нових похідних ізохіноліну та інших гетероциклічних та ароматичних сполук, що значно ускладнює та розтягує у часі процес їхньої ідентифікації та провадження судової експертизи.

Від Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького виступив студент магістратури спеціальності 014.05 СО Біологія Володимир Хомутовський, який зробив огляд літератури та розповів про сучасні методах ідентифікації алкалоїдів ізохінолінового ряду в біологічних об’єктах.

Зустріч пройшла доволі жваво, у студентів та викладачів виникали питання на які запрошені гості давали доволі розгорнуті та змістовні відповіді, ділились нестандартними випадками з власного досвіду, що забезпечило протікання семінару у вигляді доволі жвавої дискусії.

В кінці заходу до учасників звернувся декан хіміко-біологічного факультету Віталій Хромишев, який подякував доповідачам, та відзначив надзвичайну важливість проведення семінарів із практикуючими спеціалістами для формування майбутніх спеціалістів в галузі хімії та біології.

Залишити відповідь