Міжнародний день птахів в університетіУ рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 2 квітня 2019 року в стінах Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького було проведено святкування Міжнародного дня птахів.

Ініціатором заходу стала Студентська наукова лабораторія «Екологічна освіта для сталого розвитку» (координатор Молодиченко В.В., керівник Мелаш В.Д. та куратор Саєнко Ю.О.)

Метою заходу було формування у майбутніх учителів початкових класів знань і вмінь з організації та здійснення екологічної освіти для виховання екологічнокультурної особистості; виховання у молоді мотивацій і звичок екологічної поведінки та дій по відношенню людини до природи.

У холі Інституту працювала виставка лепбуків «Орнітологічна галерея», де всі охочі мали змогу побачити оригінальні роботи студентів. Біля неї розмістилась фото-сушка флешмобу «Нагодуй пташку!». Студенти 217-с групи запустили флешмоб в соціальні мережі. Його мета полягала в тому, щоб нагодувати птахів та зафіксувати це на фото, потім розміщувати фото під хештегом #нагодуйпташку і передавати естафету друзям чи знайомим. Вони в свою чергу мають зробити те ж саме.

Родзинкою став екологічний журналу «Міфи та легенди про птахів», завдяки якому студенти мали змогу не тільки прочитати неймовірні та дуже цікаві легенди, міфи про птахів, але й побачити дивовижні ілюстрації, які доповнювали інформацію про птахів. Такі невеличкі розповіді позитивно впливають на екологічний розвиток студента, а також формують екологічне мислення та екоетичні цінності у майбутніх учителів початкової школи.

На перервах звучало екологічне радіо «Пташині переспіви» і всі присутні поринали у чарівний світ пташиного співу, слухали цікаві міфи, легенди та історії про птахів.

О 9:35 в 139 аудиторії ННІ СПМО для студентів розпочався Просвітницький семінар для майбутніх учителів початкових класів «Птахи, ви всі різні та цікаві».

З привітальним словом виступили: Молодиченко В.В., доктор філософських наук, професор, координатор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку»; Мелаш В.Д., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, керівник студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» та Саєнко Ю.О., асистент кафедри початкової освіти, куратор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку».

Студенти прослухали доповіді гостя семінару Черничко Р.М., кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника НДІ Біорізноманіття наземних і водних екосистем півдня України.

Потім учасники заходу подивились слайд-шоу «Птахи у кадрі», відеофільм «Червона книга України» та взяли активну участь у брейн рингу «Птахи – наші друзі».

У заході брали участь студенти ІІ-ІІІ курсів нашого Інституту, студенти-магістранти та члени Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку».

Для формування екологоорієнтованих цінностей у студентів та підготовки майбутніх учителів початкових класів до екологічного виховання учнів, необхідно проводити якомога більше подібних заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *