Кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав. кафедри професор Сегеда Н.А.) в межах Міжнародної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для культурного зростання особистості протягом життя» 9 листопада 2018 р. відбувся було організовано і проведено мистецький форум-фестиваль «Полікультурні арт діалоги». Це широкі представницькі збори творчої молоді і досвідчених педагогів та виконавців у віці від 8 до 25 років (учні середніх і старших класів загальноосвітніх шкіл, шкіл естетичного виховання, ліцеїв, гімназій, учасники аматорських гуртків; студенти педагогічних, музичних, театральних і художніх ЗВО). Виступи відбувались за номінаціями: сольний народний, академічний, естрадний спів; вокальний ансамбль (різні жанри); камерні хори; художнє мистецтво; інструментальна музика; хореографія. Місією цього заходу є неформальна професійна освіта вчителів мистецьких напрямів, виявлення і підтримка молодих талантів, естетичне залучення творчої молоді до світових і національних цінностей, профорієнтаційна діяльність у середовищі талановитої молоді для навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.

З вітальним словом до гостей та учасників звернувся ректор університету професор Солоненко А.М., а також директор ННІСПМО доцент Федорова О.В.

Високопрофесійне журі, до складу якого входили представники закладів освіти за різним рівнем мистецької освіти відзначали лауреатів та нагороджували подяками і грамотами їх керівників, концертмейстерів.

Вітаємо учасників і переможців!

Насичена програма Міжнародної науково-практичної конференції за ці дні включала в себе науково-методичні заходи, де розглядались сучасні тенденції у вивченні теоретичних і практичних проблем культурного зростання особистості засобами педагогіки музичного мистецтва, художньої культури та хореографії. Значну увагу приділяли дослідно-експериментальній роботі молодих науковців та студентів з проблем музичної, художньої та хореографічної освіти. Яскравим моментом конференції був практико-орієнтовані художньо-виконавський захід конференції ‒ Мистецький форум-фестиваль «Полікультурні арт діалоги», де творча молодь демонструвала художньо-виконавську майстерність, вражаючи глядачів та журі високим рівнем виконавської культури та артистизму.  Плідною була робота в Методичній майстерні педагога нової української школи («Експериментальна педагогіка мистецтва для культурного зростання школяра в системі неформальної і формальної освіти»), в якій к.пед.н. Терещенко С.В. (викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії) висвітлювала питання мистецького аспекту сутності креативності підлітка у контексті актуальних методологічних підходів для вчителів міських загальноосвітніх шкіл та шкіл мистецтв Запорізької області. Також магістрами хорового диригування Мітєвою А.М. та Врубель Г.Ф. (концертмейстери кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії) був презентований навчально-науковий посібник «Сучасний репертуар школяра». Практичну складову з проблем роботи зі шкільним хоровим колективом провела Мержева Л.Ф. (викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії), в якій надала методичні та практичні рекомендації щодо специфіки хорової роботи зі школярами. Практична частина методичної майстерні була завершена реалізацією у співпраці з вчителями творчих вокально-хорових авторських методик професора Сегеди Н.А. – художнього керівника і диригента Мішаної хорової капели МДПУ імені Богдана Хмельницького.

За результатами роботи конференції формується збірка праць її учасників, що дасть змогу більш детально ознайомитись з їхніми науковими інтересами та виокремити питання, які вимагають подальшого дослідження.

Залишити відповідь