В університеті зусиллями громадської організації «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» та деканату природничо-географічного факультету організована та проведена для студентів ІІ краєзнавча вікторина «Мій рідний край – Мелітопольщина» пам’яті О.Г. Харченка – випускника природничо-географічного факультету, відомого бізнесмена та мецената, колекціонера та краєзнавця. Спонсором вікторини виступив його син – Валерій Олександрович Харченко.

Метою проведення вікторини стало ознайомлення студентів з краєзнавчою інформацією, залучення до географо-краєзнавчих та історико-краєзнавчих досліджень цінностей і постатей рідного краю.

До початку проведення вікторини була показана ознайомлювальна презентація про життя і діяльність О.Г. Харченка як сина, учня, студента, вчителя, завуча, директора школи, підприємця, краєзнавця та колекціонера, яку підготував доцент Алексєєв О.М.

Зміст вікторини полягав у відповідях студентів на поставлені запитання, сформульовані  в усній та візуальній (за допомогою фото) формі. Основний тур краєзнавчої вікторини складався загалом з 50 основних питань, які були сформовані за 8 рубриками:

  • – видатні постаті краю;
  • – «Червона книга» природи Мелітопольщини»;
  • – архітектура міста;
  • – історія Мелітопольщини;
  • – міста і поселення краю;
  • – поверхневі та підземні води Мелітопольщини;
  • – пам’ятні і заповідні місця Мелітопольщини;
  • – Азовське море та його узбережжя;
  • – фото етап «Географічні об’єкти краю».

Для візуального сприйняття та запам’ятовування інформації краєзнавчого характеру була підготовлена презентація з питаннями та ілюстрованими відповідями на них.

Журі вікторини сформовано з видатних краєзнавців нашого краю: Алексєєв О.М. (голова), Сакун В.В., Тімашова В.І., Голованова Г.Я., Арсененко І.А., Левада О.М. Ведучий вікторини – член ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» доц. Воровка В.П.

Кожна повна правильна відповідь на питання оцінювалася у два бали з видачею жетона червоного кольору, кожна неповна відповідь і доповнення до неї – у 1 бал з видачею жетона синього кольору.

Студенти проявили цікавість до вікторини і взяли в ній активну участь. Очевидно, що це найкращі студенти факультету, його еліта і майбутнє. Підбиття підсумків вікторини здійснювалося кожним студентом за підрахунком кількості балів по жетонах та кожним членом журі за відомостями результатів. В результаті переможцем став Волобуєв Микита Ігорович (24 бали), друге місце посів Здоренко Анатолій Вікторович (15 балів), на третьому місці – Уханова Інна Романівна (13 балів). Книга «Мелітополь ХХ століття» була вручена за зайняте четверте місце Терновій Лілії Русланівні. Добрі краєзнавчі знання показав студент Костючик Євген (10 балів).

Призовий фонд краєзнавчої вікторини у сумі 3000 гривень членами журі був розподілений таким чином: за перше місце – 1500 грн., за друге – 1000 грн. За третє місце була вручена цінна книга «Северная Таврия». На інші 500 грн були закуплені шість нових номерів «Мелітопольського краєзнавчого журналу», які були вручені студентам у якості заохочувального призу.

Вітаємо усіх переможців і дякуємо ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини», деканату природничо-географічного факультету та студентам за організацію та участь у вікторині.

Матеріал підготував завідувач кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування, голова правління ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини», доц. В.П. Воровка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *