19 травня 2020 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулося урочисте засідання Вченої ради з нагоди святкування Дня науки «Наукові дослідження в МДПУ: здобутки та перспективи». В онлайн урочистостях на платформі ZOOM взяли участь студенти, викладачі та інші працівники університету, представники наукових та освітніх установ України, а також органів місцевої та обласної влади.

Розпочав засідання ректор університету Анатолій Солоненко, який насамперед окреслив основні здобутки та досягнення науковців і студентів. «Університет має серйозні наукові набутки завдяки активній та ефективній роботі студентської молоді, молодих і досвідчених вчених. У цьому році ми пишаємось переконливими перемогами наших студентів на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт у різних галузях. Цього вдалось досягти завдяки злагодженій кропіткій праці студентів та їх наукових керівників. Університетська наука швидко реагує на запит суспільства та відповідає національним інтересам нашої держави – стабільно рухати вперед науковий потенціал та сприяти сталому розвитку України. Тому наукові колективи нашого університету займаються не абстрактною діяльністю, а готують науковий продукт, затребуваний у сучасному суспільстві, успішно комерціалізують його результати. Завдяки нашій гнучкості у вирішенні практичних питань наукового характеру ми активно розширюємо нашу партнерську мережу, виходимо за межі регіону і країни, розвиваємо нові напрями співпраці.»

До вітальних слів приєдналися заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Вячеслав Дзятковський і перший заступник міського голови Ірина Рудакова, які звернулися до колективу МДПУ: «Наука сьогодні на передових позиціях практично по всіх напрямках життєдіяльності країни. Ми розуміємо, що університети – це є не лише формування нашої молоді, але й формування майбутніх кадрів для наших підприємств, органів державної влади, дослідницьких центрів. Приємно, що Мелітопольський державний педагогічний університет визнано на міжнародному рівні. Колектив активно долучається до проблем розвитку міста і Запорізького краю, один з перших в області реалізує підготовку майбутніх вчителів відповідно до ідей, що закладені в концепції Нової української школи.»

В урочистому заході взяли участь академік-секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Петро Саух і виконуючий обов’язки голови Ради проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ МОН України Андрій Марченко, які також привітали викладачів і студентів університету зі святом: «У вашому славному університеті створюються всі умови для активізації розвитку дослідницької діяльності, забезпечується оновлення матеріально-технічної бази, стимулюється розвиток і закріплення молодих талановитих кадрів у науці.  Високий професіоналізм вчених МДПУ славиться як в Україні, так і за її межами, адже саме науковці своїми досягненнями, напрацюваннями, знаннями визначають місце університету серед інших вишів у галузі та державі загалом.»

Ректор університету Анатолій Солоненко з вітальними словами звернувся на адресу Олександра Стотики, який був удостоєний почесного звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України». Багато років мистецького стажу, безліч яскравих, талановитих естрадних композицій, участь у суддівських колегіях фестивалів та конкурсів мистецтв, активна методична та наукова діяльність в галузі естрадного мистецтва, керівництво перлиною серед художніх колективів університету джаз-квартетом «Саунд-версія» – все це підтверджує Почесне звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

У ході засідання Вченої ради університету вчений секретар Шарова Тетяна Михайлівна представила інформацію про переможців та їх керівників, акцентуючи увагу на перемогу в таких галузях та спеціальностях як біологія, екологія, інформаційно-комунікаційні технології в освіті, прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика, соціальна робота, професійна освіта, українська мова і література з методикою викладання, романо-германські мови та літератури, переклад, науки про Землю, географія, педагогічна та вікова психологія.

На засіданні було запрошено здобувачів вищої освіти та їх наукових керівників, які стали переможцями та призерами у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах студентських  наукових робіт у 2020 р.

  • Баранцова Євгена, студента I курсу магістратури філологічного факультету, за отримання диплому ІІІ ступеня у IV Міжнародному студентському конкурсі перекладу та його наукового керівника Баранцову Ірину Олександрівну, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри методики викладання германських мов.
  • Моложон Каріну, студентку І курсу магістратури хіміко-біологічного факультету, за отримання диплому І ступеня зі спеціальності Біологія та її наукового керівника Станішевську Тетяну Іванівну, професора, доктора біологічних наук, завідувача кафедри анатомії та фізіології людини і тварин.
  • Лучко Анастасію, студентку І курсу магістратури факультету інформатики, математики та економіки, за отримання диплому І ступеня із галузі знань «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті», та її наукового керівника Осадчу Катерину Петрівну, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інформатики і кібернетики.
  • Бовтуту Світлану, студентка IV курсу факультету інформатики, математики та економіки, за отримання диплому І ступеня із галузі знань «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика», та її наукового керівника Найдиша Андрія Володимировича, професора, доктора технічних наук, завідувача кафедри прикладної математики та інформаційних технологій.
  • Гавриш Ірину, студентку І курсу магістратури хіміко-біологічного факультету, за отримання диплому ІІ ступеня зі спеціальності «Екологія», та її наукового керівника Воровку Володимира Петровича, доктора географічних наук, доцента,  завідувача кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування.
  • Пчелу Юлію, студентку ІІ курсу магістратури філологічного факультету, за отримання диплому ІІ ступеня зі спеціальності «Романо-германські літератури», та її наукового керівника Насалевич Тамару Василівну, кандидата філологічних наук, доцента кафедри германської філології.
  • Кожаєву Аліну, студентку IV курсу природничо-географічного факультету, за отримання диплому ІІ ступеня зі спеціальності «Науки про Землю», та її наукового керівника Непшу Олександра Вікторовича, старшого викладача кафедри фізичної географії і геології.
  • Коваленко Анастасію та Суховій Лідію, студенток IV курсу філологічного факультету, за отримання диплому ІІ ступеня зі спеціальності «українська мова і література з методикою викладання» та їх наукового керівника Огульчанську  Оксану Анатоліївну, кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри української і зарубіжної літератури.
  • Шелудько Ольгу, студентку ІІІ курсу природничо-географічного факультету, за отримання диплому ІІІ ступеня зі спеціальності Географія, та її наукового керівника Гришко Світлану Вікторівну, кандидата географічних наук, доцента кафедри фізичної географії і геології.
  • Малютіну Наталію, студентку І курсу магістратури Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, за отримання диплому ІІІ ступеня зі спеціальності Соціальна робота, та її наукового керівника Приладишеву Лідію Миколаївну, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи.
  • Лазаренко Вероніку, студентку І курсу магістратури філологічного факультету, за отримання диплому ІІІ ступеня зі спеціальності «Германські мови», та її наукового керівника Жигоренко Ірину Юріївну, кандидата філологічних наук, доцента кафедри германської філології.
  • Лазаренка Михайла, студента ІІІ курсу факультету інформатики, математики та економіки та Ситник Яну, студентка IV курсу факультету інформатики, математики та економіки, за отримання дипломів ІІІ ступеня з галузі знань «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика», та їх наукового керівника Павленка Олександра Михайловича, доцента кафедри прикладної математики та інформаційних технологій.
  • Маринова Антона, студента магістратури факультету інформатики, математики та економіки, за отримання диплому ІІІ ступеня з галузі знань «Професійна освіта», та його наукового керівника Круглика Владислава Сергійовича, доктора педагогічних наук, доцента кафедри інформатики і кібернетики.
  • Дубовік Анну, студентку IV курсу Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, за отримання диплому ІІІ ступеня з галузі знань «Педагогічна та вікова психологія», та її наукового керівника Шевченко Світлану Віталіївну, к.психол.н., доцента кафедри психології.

Відзначено грамотами здобувачів вищої освіти та подяками  їх наукових керівників, які стали призерами загальноуніверситетського конкурсу студентських робіт Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького:

І місце – Качмар Вікторія, студентка 3 курсу філологічного факультету, науковий керівник АКУЛОВА Надія Юріївна.

І місце – Гавриш Ірина, студентка І курсу магістратури хіміко-біологічного факультету , науковий керівник КОПИЛОВА Тетяна Валеріївна.

ІІ місце – Кожаєва Аліна, студентка 4 курсу природничо-географічного факультету, науковий керівник НЕПША Олександр Вікторович.

ІІ місце – Сухомлінова Анастасія, студентка 2 курсу ННІ СПМО, науковий керівник ВОЛКОВА Віра Андріївна.

ІІІ місце – Недава Анатолій, студент 3 курсу факультету інформатики, математики, економіки науковий керівник ВЕРХОВОД Ірина Сергіївна.

Проректор з наукової роботи Людмила Москальова акцентувала увагу на наукових здобутках вчених Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького «Сучасні виклики та перспективи».

Попереду багато ідей і планів, тому, крокуймо лише вперед!

Залишити відповідь