1 лютого 2019 року завідувач кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування Воровка В.П. разом із студентами спеціальності «Екологія» відвідали Ботієвську вітрову електростанцію, яка є найбільш сучасною і найпотужнішою в Україні.

Станція входить в топ-5 найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи. У конференц-залі підприємства начальник електростанції Геннадій Жуков ознайомив з історією її будівництва, можливостями та потужністю, розповів про значення і важливі аспекти діяльності Ботієвської ВЕС, детально охарактеризував основні технічні параметри станції та функціональне призначення її структурних підрозділів.

По завершенню екскурсії відбувся виїзд до однієї з 65 турбін, на прикладі якої Геннадій Жуков розповів про загальні риси роботи енергетичної системи Ботієвської ВЕС. Учасники екскурсії зблизька відчули всю велич та потужність вітрової турбіни, довжина лопаті якої складає 55 метрів при вазі 12 тонн, висота вежі – 94 метри, а загальна висота конструкції – 149 м. Площа поверхні, яку описують лопаті турбіни становить майже 1 гектар. Сумарна ж вага агрегату без фундаменту становить 400 тонн.

Ботієвська ВЕС має істотний екологічний ефект, адже щороку її робота дозволяє знизити шкідливі викиди в атмосферу приблизно на 730 тисяч тонн СО2.

Завдяки екскурсії всі отримали незабутні враження та емоції, актуальні знання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *