2 жовтня о 15 годині у 10 аудиторії центрального корпусу МДПУ ім. Богдана Хмельницького відбулася заявлена у вересні презентація викладачів кафедри інформатики і кібернетики під інтригуючою назвою «Об’ємний світ книги».

На презентацію завітало багато людей. Нам приємно було бачити наших колег — викладачів інших факультетів нашого університету. В умовах неабиякого навчального завантаження колеги знайшли час, щоб відвідати презентацію. Великий інтерес до презентації виявили магістри — майбутні і вже практикуючі учителі. На презентацію завітали учителі з різних шкіл м. Мелітополя. Зустріч виявилася особливо зворушливою, адже серед них були випускники нашого університету і кафедри інформатики і кібернетики зокрема. У гості до нас прийшли представники централізованої бібліотечної системи м. Мелітополя. Певна річ, що працівники нашої університетської бібліотеки не залишилися осторонь такої цікавої події і також завітали на презентацію. Серед гостей презентації також були батьки, які через пости і відео у соціальних мережах довідалися про створення у нашому місті цікавих непересічних об’ємних книг і схотіли подивитися на такі книги, що називається «вживу». Приємною несподіванкою для тих, хто проводив презентацію, і гостей презентації стала поява представників мелітопольських ЗМІ.

Відкрив презентацію завідуючий кафедрою інформатики і кібернетики Вячеслав Осадчий, який представив широкому загалу Олександра і Анну Брянцевих і Анну Чемерис. У своєму вступному слові професор охарактеризував їх не тільки як фахівців своєї справи, які ставлять перед собою творчі завдання і успішно їх реалізують, а й як людей, які «працюють і вдень і вночі» і «двомісячну відпустку розглядають насамперед як нагоду повністю «зануритися» у свій творчий проект», і все одно «шкодують, що на добу припадає лишень двадцять чотири години та жалкують, що відпустка у педагогів така коротка». Аудиторія по-доброму поставилася до представлення авторів і з нетерпінням почала очікувати на їх безпосередню розповідь, як вони створили ці паперові дива. А дивуватися гості презентації починали вже з моменту потрапляння у аудиторію. Адже вони, перш зайняти свої місця, мали пройти повз підсвічених м’яким розсіяним білим і загадковим мерехтливим кольоровим світлом два паперові собори — Реймсський і Нотр-Дам.

Анна Брянцева розповіла, що ці два красені-собори Олександр Брянцев вирізав і зібрав із звичайнісінького офісного паперу, єдиною особливістю якого є підвищена щільність, але зауважила, що, хай ущільнений, але це все одно папір, а не картон. «Картон не підійшов для нашого проекту через свою певну грубість», — зауважила Анна. Саме завдяки витонченості паперу вдалося передати ажурність готичних соборів, їх містичну експресію, довершені форми. Далі Олександр Брянцев продемонстрував, як спрощена модель Нотр-Дам, разом з моделями Ейфелевої вежі і Тріумфальної арки було використано в оформленні книги-іграшки «Мандруємо світом. Париж». Анна Брянцева звернулася до вчителів в аудиторії з пропозицією використовувати подібні техніки у роботі з учнями і розповіла, що вже є подібний досвід в процесі співпраці викладачів кафедри із учителями м. Мелітополя.

І, нарешті, настав час презентації  об’ємної дитячої книги-казки з об’ємними pop-up ілюстраціями «Іван-Богатир». Олександр Брянцев розповів, як він створював, як фахівець з паперової інженерії, макети великих і малих розгорток книги. Анна Чемерис поділилася спогадами, як вона створювала ілюстрації для цієї книги. Гості презентації уважно слухали, захоплено споглядали, відверто дивувалися, не могли втриматися від питань, багато фотографували і ще більше фотографувалися — з соборами і книгами.

Приємним сюрпризом для представників централізованої бібліотечної системи м. Мелітополя, які завітали на презентацію, став подарунок від Олександра і Анни Брянцевих і Анни Чемерис для централізованої дитячої бібліотеки «Мальвіна» — це примірник об’ємної книги «Іван Богатир». Директор централізованої бібліотечної системи Інна Ефименко щиро подякувала за увагу до маленьких читачів нашого міста.

Залишити відповідь