Арабаджи О.С. присуджено премію за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького!7 листопада  в Запорізькому академічному обласному театрі юного глядача відбулося нагородження лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького.

Вітали найкращих серед достойних працівників, які все життя й сили віддають справі дослідження, збереження і відродження історичної спадщини нашого краю, відкривають забуті сторінки нашого минулого.

Цього року матеріали на здобуття премії подали 12 претендентів. За підсумками засідання експертної ради у номінації «За дослідження, збереження і відродження нематеріальної культурної спадщини» премію присуджено кандидату географічних наук, доценту, проректору Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького,  члену правління національно-культурного караїмського товариства «Джамаат» (м.Мелітополь) Олені Арабаджи.

 Олена Семенівна вважає, що отримана нагорода не є особистою відзнакою, а є визнанням роботи спільної діяльності:

– Вже кілька років поспіль науковці нашого університету спільно зі національними спільнотами Мелітопольщини займаються питаннями історичної та культурної спадщини етносів. – розповіла Олена Семенівна. – Так, з 2015 року Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького співпрацює з Українським центром культурних досліджень з питання вивчення та популяризації нематеріальної культурної спадщини України й є базовим освітнім закладом на південному сході країни з цього питанні. Дослідження Університету по вивченню нематеріальної культурної спадщини відображено в Звіті України про імплементацію Конвенції ЮНЕСКО на 11 Сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО в Аддис-Абебі (2016 рік), матеріалах науково-практичних конференцій (Запоріжжя, Дніпро, Київ, Львів). У 2018 році в Софії (Республіка Болгарія) підписано Меморандум щодо створення міжнародної Мережі університетів для вивчення нематеріальної культурної спадщини. Мережу організовано Регіональним центром з охорони нематеріальної культурної спадщини в південно-східній Європі під егідою ЮНЕСКО. До Мережі увійшов й МДПУ. Партнерами українського університету стали Пловдівський, Софійський університети (Республіка Болгарія), Інститут етнології (Грузія), Університет Нікосія (Республіка Кіпр), Університет Св. Кирила та Мефодія (Македонія), Університет мистецтва (Албанія), Національний музей етнографії (Молдова).

Згідно основних завдань міжнародної Мережі в МДПУ імені Богдана Хмельницького в 2018 році створено новий структурний підрозділ – науково-методичний Центр дослідження нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я. Центр утворено з метою проведення фундаментальних і прикладних досліджень з проблематики нематеріальної культурної спадщини регіону, а також формування етнічної свідомості, світогляду та культури у майбутніх учителів, підвищення якості їх підготовки у галузі збереження культурної спадщини народів. За цей час Центром проведено три  Міжрегіональних семінари-практикуми із означеної проблематики, а саме: в 2018 році – «Вивчення, популяризація та збереження нематеріальної культурної спадщини регіону. Досвід Мелітопольщини»; в травні 2019 р. – «Мова як носій нематеріальної культурної спадщини» ( до Міжнародного року мов корінних народів світу ), в вересні 2019 року –  «Жива культура в умовах глобалізації: охорона та популяризація нематеріальної культурної спадщини як відповідь на виклики сучасності» (за міжнародною участю). В перспективі – багато цікавих досліджень.

Професорсько-викладацький і студентський колективи щиро вітають Олену Семенівну і бажають міцного здоров’я, благополуччя, подальшої плідної професійної діяльності, підтримки колег і рідних у реалізації майбутніх планів та задумів!

Залишити відповідь