Зустріч із відомими українськими письменниками 29 листопада 2019 р. кафедрою української і зарубіжної літератури була проведена зустріч із відомими українськими письменниками Дмитром і Віталієм Капрановими (м. Києв), які презентували новий історичний роман «Паперові солдатики». Презентацію відкрила доцент Шарова Т.М., яка привітала гостей і наголосила на важливості таких зустрічей для національно-патріотичного виховання студентської й учнівської молоді і на ролі книги у формуванні людської свідомості. Проректор із наукової роботи, професор Москальова Л.Ю. наголосила на плідній співпраці університету із представниками наукової і творчої спільноти, яка є плідною для формування справжніх фахівців-філологів, і урочисто вручила почесним гостям книгу про університет з метою подальшого глибшого знайомства і нових проектів.

Письменники розповіли про свою творчість, інформаційно-педагогічні проекти для дітей та юнацтва, дорослої аудиторії: «Мальована історія України»,  «Історія нашої Церкви», книга про традиції святкування українських народних свят «Веселих свят», про власне журналістське  розслідування «Майдан. Таємні файли», а також про історично-документальні романи «Справа Сивого» та «Паперові солдати».

У виступі митців українська історія і культура оживали, ставали зримими, набували художньої виразності при достовірності фактів, чіткості формулювань. Присутні довідалися про історію і особливості колядування в Україні та видатних особистостей історії в сучасному сприйнятті, про Д.Яворницького та його діяльність на Катеринославщині і поза Україною, його особисті таємниці, про талановитого українського художника В.Титлу, який створив образ компанії «Disney» та сформував художні основи її мультиплікації, а також художника Хасевича, який спрямував свій талант на служіння українській справі в лавах УПА.

Побіжно автори торкались багатьох важливих в умовах сьогодення питань: ролі бібліотек в житті соціуму як культурних центрів, місць спілкування, особливостей книговидання, питань замовчування історії та викривлення офіційних фактів, культурні зміни в Україні за останні кілька років та перспективи вітчизняної літератури.

Поспілкуватися з письменниками прийшли викладачі і студенти філологічного факультету, співробітники університету, вчителі й учні Мелітопольського училища культури, Мелітопольського ліцею-інтернату, ліцею №19 та небайдужі мешканці міста. Усі присутні наприкінці зустрічі могли зфотографуватися й тісніше поспілкуватися з авторами.

Інформацію підготувала доцент Землянська А.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *