Завершено перший етап проекту за програмою «Болгарська допомога заради розвитку».Вже четвертий рік наш університет співпрацює із Міністерством закордонних справ Республіки Болгарія за програмою «Болгарська допомога заради розвитку». У 2016–2017 рр. було успішно реалізовано перший проект. У травні 2017 р. за участю Посла Республіки Болгарія в Україні К.Мінчева та ректора МДПУ імені Богдана Хмельницького А.Солоненка був уведений в дію кабінет інтерактивного навчання на природничо-географічному факультеті.

Було створено ефективне освітнє середовище, у якому студенти та викладачі отримали інструментарій для покращення навчального процесу. Кабінет активно використовується і у другій половині дня: викладач партнерського Шуменського університету імені єпископа Костянтина Преславського д-р К.Колєва регулярно проводить заняття з болгарської мови, літератури та культури, які відвідують не лише студенти, а й жителі міста.

Але функціональне навантаження кабінету не обмежується навчальним процесом. Кабінет став справжнім комунікативним середовищем. На його базі під патронатом Почесного консула Республіки Болгарія С.Желєва регулярно проходять конференції, семінари та інші заходи, у яких беруть участь науковці, студенти, учителі, учні, жителі міста та області. А інтерактивне обладнання дало можливість on-line залучення до цих заходів зарубіжних партнерів з країн Європейського Союзу та Східного партнерства – Болгарії, Польщі, Італії, Іспанії, Бельгії, Австрії, Румунії, Словаччини, Молдови.

Проте, комунікативні можливості кабінету є обмеженими. Тому колективом центру болгаристики був розроблений проект створення на природничо-географічному факультеті багатофункціонального центру інтерактивної віртуальної академічної мобільності. Проект був схвалений Міністерством закордонних справ Республіки Болгарія. У грудні 2019 р. Посол Республіки Болгарія в Україні К.Коджабашев та проректор університету Л.Москальова підписали договір про надання гранту.

Так наша співпраця за програмою «Болгарська допомога заради розвитку» отримала новий імпульс. На даний момент перший етап нового проекту успішно виконано. Здійснено ремонт приміщення, придбано частину обладнання. Попереду – виконання другого етапу. Відкриття центру заплановане на вересень 2020 р.

Уведення в дію центру дозволить підвищити можливості застосування сучасних технологій у навчальному процесі та розширення міжнародної комунікації. Цільовою аудиторією мають стати у першу чергу освітяни – студенти, докторанти, викладачі, вчителі, абітурієнти, учні, а також широка громадськість міста. Створення сучасного навчально-наукового комунікативного середовища дозволить поглибити інтеграцію МДПУ імені Богдана Хмельницького у європейський освітній та науковий простір. А реалізація проекту є ще одним кроком на шляху співробітництва Республіки Болгарія та України у сфері освіти і науки.

Інформацію підготував С.Пачев, координатор проекту, керівник центру болгаристики, доцент кафедри історії, археології і філософії.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *