16 червня кафедра туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства разом із співробітниками відділу туризму КЗ “Центр позашкільної освіти” Мелітопольської міської ради Запорізької області  провели онлайн-засідання круглого столу для керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму на тему «Наукові засади освітньої іноватики у підготовці фахівців туристсько-краєзнавчого напряму».

Учасників круглого столу привітали заступник директора Центру позашкільної освіти Мелітопольської міської ради О.М. Прокопенко та завідувачка кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства доцент І.А. Арсененко.

Основною метою круглого столу було виявлення питань впровадження інноваційних технологій у фахову підготовку керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму для подальшого розвитку  краєзнавчої та туристичної діяльності в Україні та Запорізькій області, як ефективного засобу морально-етичного, патріотичного та фізичного виховання сучасної молоді.

Під час круглого столу розглядались значення туризму для виховання сучасної молоді, структура підготовки керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму, застосування схематичної наочності для вивчення дисциплін туристського циклу, розробка методичних посібників для забезпечення фахової підготовки керівників туристсько-краєзнавчих гуртків, особливості застосування дистанційних форм навчання туристичних дисциплін. Своїм досвідом поділились доц. О.З. Байтеряков, доц. О.М. Левада, доц. І.А. Донець та співробітники відділу туризму.   

Особливу увагу було приділено обговоренню питань створення сучасних навчальних програм для туристських гуртків, які можуть найбільш повно враховувати регіональний контекст і задовольняти потреби учнів.

Завідуюча відділом туризму Т.В. Волошенюк і методист відділу туризму Н.В.Костікова при обговоренні питань підготовки майбутніх вчителів географії звернули увагу на необхідність формування в них знань та вмінь зі спортивно-оздоровчого туризму, зазначивши, що саме вчителі географії в школах частіше виконують обов’язки турорганізаторів, а також складають більшість у штаті керівників туристських гуртків області. 

В.М. Іванова поставила питання про проведення профорієнтаційної роботи на базі відділу туризму і співпрацю у цьому напрямку зі співробітниками відділу. 

Засідання круглого столу дозволило скоординувати науково-методичні дослідження викладачів кафедри та співробітників відділу туризму.