21 вересня 2018 р. на кафедрі анатомії і фізіології людини та тварин було проведено перше засідання студентського наукового гуртка «Імпульс». Студенти І курсу хіміко-біологічного факультету мали змогу ознайомитися з напрямом роботи гуртка на базі презентаційного майданчика кафедри.

Під час презентації розглядалися інноваційні методи вивчення стану серцево-судинної системи людини та основні методи дослідження, що використовуються на кафедрі для проведення наукових досліджень. Так, було продемонстровано метод лазерної допплерівської флоуметрії (ЛДФ), що являє собою метод інтегральної неінвазивної оцінки стану мікроциркуляторної гемодинаміки у капілярах і є, безсумнівно, актуальним методом діагностики мікроциркуляторних розладів. За допомогою апарату ЛДФ вивчають функціональний стан мікроциркуляції крові, що дозволяє оцінити стан тканинного кровотоку людини та виявити ознаки зміни мікроциркуляції крові під впливом різних чинників.

Також було презентовано сучасний апарат електро-кардіографічного дослідження серця з можливістю розшифровки електрокардіограми. Електрокардіографія є одним з основних методів досліджень серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи. Цей метод дає можливість з великою точністю говорити про локалізацію вогнищевих змін міокарда, їх розповсюдженість, глибину і час появи. Новий апарат дозволяє дослідити діяльність серця з трьох стандартних відведень одночасно та окремо шість грудних відведень, які дають більш повну інформацію про патологічні процеси серця. Даний апарат активно використовується під час навчальних занять студентів.

Під час презентації студентам було запропоновано розглянути під мікроскопом з можливістю фото- та відеорегістрацією кров людини, що є провідним діагностичним показником виникнення захворювань у людини.

Студенти І курсу були зацікавлені особливостями досліджень серцево-судинної системи людини та виявили бажання долучитися до дружнього колективу студентського наукового гуртка «Імпульс» кафедри анатомії і фізіології людини та тварин.

Запрошуємо всіх бажаючих. У нас цікаво та корисно!

Інформацію підготувала асистент
кафедри анатомії і фізіології людини та тварин Горбань Д.Д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *