ЄС виробив звіт етичних принципів для штучного інтелектуЄвропейська комісія оголосила про старт експериментального проекту по практичної реалізації ряду принципів, які повинні будуть дотримуватися компаніями і урядами при розробці та використанні штучного інтелекту. Ці принципи не схожі на Три закони робототехніки Айзека Азімова, вони не пропонують правила поведінки для роботів, а замість цього зачіпають важливі юридичні та етичні проблеми, які можуть виникнути в суспільстві.

Для цих цілей у 2018 році була сформована група з 52 незалежних експертів, які визначили сім ключових вимог, яким, на їхню думку, повинні відповідати майбутні системи штучного інтелекту.

Людське сприяння і нагляд: ШІ не повинен руйнувати автономію людства, маніпулювати людьми або примушувати їх до чого-небудь, а люди, в свою чергу, повинні мати можливість втручатися і контролювати кожне рішення, яке приймається програмним забезпеченням.

Технічна надійність і безпеку: системи ШІ повинні бути стійкими до зовнішніх атак.

Конфіденційність і управління даними: персональні дані, які використовуються ШІ-системами, повинні залишатися конфіденційними.

Прозорість: рішення, прийняті програмним забезпеченням, повинні «розумітися і відслідковуватися людьми».

Різноманітність, недискримінація та справедливість: надаються ШІ-системами послуги, повинні бути доступні всім, незалежно від віку, статі, раси або інших чинників.

Екологічне і соціальне благополуччя: системи штучного інтелекту повинні бути екологічно відповідальними та сприяти позитивним соціальним змінам.

Підзвітність: ШІ-системи повинні бути захищені існуючими засобами захисту корпоративної інформації.

 

Інформацію підготував інформаційно-обчислювальний центр

Залишити відповідь