Другого зимового вихідного дня викладачі кафедри інформатики і кібернетики Олександр і Анна Брянцеви побували на гостині у своїх давніх друзів – ансамблю скрипалів Палацу дитячої та юнацької творчості та їх талановитого керівника Світлани Середи. А приводом для зустрічі став захід під інтригуючою назвою «Скрипкова музика паперу». На гостину з порожніми руками, як відомо, не ходять, тому Олександр і Анна Брянцеви призадумалися, з чим таким цікавим прийти до скрипалів.

З вибором об’ємної книги викладачі дизайну і фахівці з паперової інженерії визначилися миттєво – це казка «Русалонька» Ганса Крістіана Андерсена. Книга – нове придбання у їх особистій колекції об’ємних книг і подивитися у ній є на що. Паперовий інженер, який її створював, – Роберт Сабуда – підготував захопливі ілюстрації – чого вартий тонучий корабель, який буквально випливає-виринає на читача з розвороту книги. Також ніхто не залишився байдужим до перетворення Русалоньки з власне русалки на чарівну дівчину. Ось ми бачимо хвіст – один порух руки – і замість хвоста дві ніжки.

У Олександра і Анни Брянцевих вже стало традицією створювати з учасниками їх майстер-класів об’ємні листівки. Це не звичайні листівки, а особливі – вони, як нагадування тому, хто її зробив власноруч, про об’ємну книгу, яку він побачив, і тому вона (листівка) з ілюстраціями у тому самому стилі, що й у об’ємній книзі. Але це не все. У такій листівці обов’язково «ховається» об’ємний елемент. Олександр і Анна Брянцеви багаті на Ідеї, тому об’ємні елементи у таких листівках не повторюються. Ось і цього разу, оскільки Олександр і Анна завітали на гостину до скрипалів, вони «вклали» до рук Русалоньки… скрипку. І це не все. Щасливі маленькі скрипалі і їх приємно здивовані батьки змайстрували спеціальний механізм і у кожного його Русалонька «ожила» – почала грати на скрипці. З огляду на таку непересічну подію вечірньої зимової неділі було два концерти.

 

Перший – це концерт ансамблю і Світлани Василівни – вони зіграли для присутніх неперевершену композицію «Вірджинія» – і дует Світлани Василівни і Олександра Анатолійовича – вони подарували слухачам мелодію з Русалоньки.

Другий – це концерт паперових Русалочок. І однозначно визначитися, який викликав у душі більше емоцій,важко – обидва концерти полонили своїх слухачів.

Викладачі кафедри інформатики і кібернетики щиро вдячні Світлані Василівні, усім скрипалям – маленьким і великим, дівчаткам і хлопцям, їх шановним батькам, які залюбки склали компанію своїм дітям і онукам, і адміністрації Палацу дитячої та юнацької творчості за запрошення – вечір виявився напрочуд багатим на емоції і, звичайно ж, її Величність Музику. І геть не важливо, у папері, чи у скрипці, Музика всюди знайде шлях до серця людини.

Залишити відповідь