Windows 10 заборонили встановлювати на частину комп’ютерів і ноутбуків27 травня 2019 року, компанія Microsoft повністю розірвала всі відносини з китайською корпорацією Huawei, а піти на такий крок їй довелося через введені проти неї урядом США санкцій.

Вони забороняють будь-яке співробітництво з даним виробником електроніки, якому більше не можна використовувати Windows 10, Office 2019, Office 365 і будь-які інші сервіси американcької корпорації, аж до хмарного сховища OneDrive. У зв’язку з цим, жоден новий пристрій компанії не отримає ліцензію для використання всіх цих сервісів.

Більш того, сервісна група з штаб-квартири Microsoft в Шеньчжені була відкликана, а піти на такий крок вирішили заради того, щоб корпорація Huawei в повній мірі відчула на собі всі санкції з боку США.

Жоден новий ноутбук компанії з Китаю не зможе працювати на базі Windows 10 і використовувати будь-які сервіси Microsoft. Більш того, з сьогоднішнього дня припинено процедуру сертифікації всіх вже випущених на ринок моделей, які перебувають у провадженні. Без неї виробник позбувся ліцензій, без яких його ноутбуки, планшети і комп’ютери навряд чи хтось стане купувати.

Тепер, всупереч санкціям, Huawei може встановлювати на свої електронні пристрої тільки піратську версію Windows 10, але навряд чи компанія піде на такий крок, хіба що тільки всередині Китаю, де її дії може підтримати уряд країни, відмінно розуміє, наскільки сильно американські санкції нанести удар по одній з найбільших в країні IT-корпорацій.

 

Інформацію підготував інформаційно-обчислювальний центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *