Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького протягом багатьох років активно вдосконалюється незважаючи на усі виклики сучасності.

Довгі роки розвитку міжнародних відносин, налагодження партнерських зв’язків, єднання міжнародних студентів, впровадження кращих світових практик, реалізації міжнародних проектів – ось лише декілька векторів діяльності нашої професійної і дружньої команди.

Особливої уваги заслуговують різновекторні міжнародні наукові та науково-освітніх проєкти, у яких бере участь університет.

МДПУ імені Богдана Хмельницького був одним із учасників програми Темпус IV, яка спрямована на підтримку процесів модернізації вищої освіти в країнах-партнерах зі Східної Європи, Центральної Азії, Західних Балкан і Середземномор’я.

У 2022 році університет виграв перший грант на реалізацію модуля Жана Монне та став повноправним учасником консорціумів для реалізації проєктів програми Європейського Союзу Erasmus+.

У 2023 р. університет долучився до ще одного консорціума для реалізації проєкту 101129379 “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-)war Ukrainian nation” в рамках програми Erasmus+.

На сьогодні в Університеті є чинними 53 договори із закордонними закладами вищої освіти й установами, міжнародними організаціями, фундаціями та посольствами!

Багаторічні зв’язки з провідними університетами та науковими установами Польщі, Німеччини, Румунії, Болгарії, Словаччини, Сполучених Штатів Америки не тільки надають нового імпульсу інноваційному розвиткові університету, а й сприяють впровадженню світових освітніх стандартів, утвердженню авторитету Запорізького краю як справжнього центру сучасної наукової думки.