28 листопада 2018 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького пройшла віртуальна біологічна подорож «Хромосоми – ДНК – гени – геном» для студентів коледжів та учнів старших класів закладів загальної середньої освіти, яку організували кафедра анатомії і фізіології людини та тварин, кафедра екологічної безпеки та раціонального природокористування та підготовче відділення.

 

Захід було проведено з метою популяризації наукових досягнень молекулярної біології та генетики, набуття базових знань учнями щодо формування цілісного уявлення про структуру, властивості і функції ДНК у складі хромосом, формування мотиваційної спрямованості вибору професії.

На зустрічі були присутні 20 учнів старших класів м. Мелітополя, а саме: ЗЗСО № 7, 8, 9, 10, 13, 15, 16, Астраханського і Терпіннівського ЗЗСО Мелітопольського району та Нововасилівського і Новоспаського ЗЗСО Приазовського району.

Під час віртуальної подорожі, яка супроводжувалась демонстрацією фрагментів начальних  відеофільмів та анімацією, учні дізналися про будову та хімічний склад хромосом та їх роль у спадковості; відмінності прокаріотичних і еукаріотичних хромосом; еухроматин і гетерохроматин;  процес компактизації хроматину; будову молекули ДНК та її властивості; сучасне уявлення про гени, геном та каріотип; мітоз і мейоз як біологічні процеси; хромосомні та геномні захворювання. Учні мали можливість побачити хромосоми на фіксованих гістологічних препаратах у світловому мікроскопі та виявити різноманітність їх будови у залежності від стадії клітинного циклу, в якій знаходилась та чи інша клітина. Викладачі запропонували учням вирішити навчальні вправи, які допомогли розкрити особливості будови молекули ДНК.

Під час зустрічі учні разом з викладачами розглянули ряд тестів, які є типовими для завдань зовнішнього незалежного оцінювання з біології з відповідних тем.

Найактивніші учасники подорожі отримали у якості призів диски з відеозаписами науково-популярних фільмів з молекулярної біології та генетики.

Учні дякували за проведену відеоподорож і пропонували зустрітися знову й розглянути інші теми, які будуть супроводжуватися розв’язком задач і тестів у рамках підготовки до ЗНО.

Такі ж тематичні  зустрічі з учнями ЗЗСО будуть проведені 12 грудня 2018 року,  9 січня та 6 лютого 2019 року.

Незабаром університет чекає на поповнення лав студентської молоді, де, безумовно,  будуть учасники відеоподорожі.

Зустріч провели: старший викладач кафедри анатомії і фізіології людини та тварин Прокоф’єва О.А., старший викладач кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування Копилова Т.В., методист підготовчого відділення Бабич Ю.І. за підтримки деканату та кафедр хіміко-біологічного факультету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *