В МДПУ імені Богдана Хмельницького пріоритетними завданнями є модернізація змісту і форм освітньої діяльності та розширення ділових зв’язків. 28 грудня 2020 року відбулося урочисте відкриття науково-методичного центру “Lingua”, який було створено та обладнано сучасними інформаційно-комунікаційними засобами упродовж 2020 року. Ініціативу декана і завідувачів кафедр іншомовної підготовки філологічного факультету щодо забезпечення якісної та кваліфікованої підготовки здобувачів освітніх програм спеціальностей 035.041 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно) та 014.021 Середня освіта (англійська мова і література) ступенів вищої освіти «бакалавр» і «магістр» підтримав ректор нашого університету Анатолій Солоненко. Обладнання центру «Lingua» складається з десяти ноутбуків, телевізора, акустичної системи для здійснення синхронного і послідовного перекладу, 3D окулярів. У Центрі є кабінка для роботи перекладачів, яка використовується для двох типів зустрічей у форматах «круглого столу» і «прес-конференції».

Присутніх на відкритті Центру викладачів і студентів університету привітали проректор з наукової роботи, професор Людмила Москальова та декан філологічного факультету, доцент Тетяна Коноваленко.

Під час презентації студенти продемонстрували процес синхронного і послідовного перекладу з англійської, й німецької та на англійську й німецьку мови. Презентація пройшла у формі ділової гри, під час якої делегаціям з Великої Британії та Німеччини була представлена інформація про історію і сучасність нашого університету та його філологічного факультету. Під час цієї зустрічі здійснювався послідовний переклад. Потім присутніх запросили на наукову конференцію, яка проводилася в більшій аудиторії, що дозволило продемонструвати можливості синхронного перекладу для злагодженої роботи науковців. Також Завідувач кафедри методики викладання германських мов, доцент С.Ю. Гуров продемонстрував  можливості використання віртуальних окулярів для організації освітнього процесу на заняттях з іноземних мов, лінгвокраїнознавства та інших фахових дисциплін.

На базі науково-методичного центру «Lingua» будуть проходити заняття з фахових дисциплін для майбутніх вчителів, викладачів і перекладачів, а також будуть проводитись офіційні заходи: зустрічі, перемовини, прес-конференції, наукові семінари, конференції, симпозіуми, форуми. Також використання потенціалу Центру сприятиме виконанню міжнародних проєктів, грантів та реалізації діяльності у рамках підписаних угод і меморандумів. Запрошуємо до співпраці усіх зацікавлених!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *