21 квітня на платформі Zoom відділом міжнародних зв’язків проведено веб-конференцію зі студентами МДПУ імені Богдана Хмельницького з написання професійного CV для іноземних компаній.

CV або Curriculum Vitae (автобіографія) – це «життє- та кар’єроопис» та являє собою огляд вашої академічної освіти та професійних досягнень. Воно зазвичай необхідне для подачі своєї кандидатури на післядипломну освіту, на працевлаштування в навчальний заклад або міжнародну організацію, і в окремих професійних галузях. Також, CV входить до переліку документів на стипендію або грант.

Основними відмінностями між резюме та CV є те, що CV – більш об’ємне за описом, має детальне викладення змісту вашої попередньої освіти та набутого досвіду та навичок; в середньому CV займає 2-3 сторінки для більшості студентів магістратури та аспірантури; включає більш детальну інформацію про вас; додатково, CV ще передбачає викладення вашого досвіду викладання, публікацій, грантів та стипендій, членства в професійних асоціаціях, наявність ліцензій, нагород та сертифікатів, і іншої інформації, яка безпосередньо відноситься до обраного вами кола наукових інтересів. Основний критерій — все написане має мати відношення до роботи/посади, на яку подається CV. Необхідно завжди пам’ятати про «гарячу» лінію CV – верхню середню область першої сторінки, де очі рекрутера природно затримуються, тому переконайтеся, що ви включаєте найбільш важливу інформацію про себе саме там.

Студенти ознайомилися зі структурою, основними вимогами та правилами написання CV. Також, надано поради щодо оформлення даного важливого документу при подачі на отримання грантів та для працевлаштування у закордонних компаніях. Були продемонстровані успішні зразки CV для самостійного написання та шаблони, які надають наші закордонні партнери для подачі на програми міжнародного стажування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *