V Регіональний науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку»15 травня 2020 року студентською науковою лабораторією «Екологічна освіта для сталого розвитку» кафедри початкової освіти був проведений он-лайн V Регіональний науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку» (матеріали можна переглянути на сторінці Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» у Facebook https://www.facebook.com/groups/220854005858590/?notif_id=1587622930801505&notif_t=groups_invite_confirmed_feedback)

Метою проведення семінару стали презентації основних наукових досягнень членів студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» з формування еколого-орієнтованих цінностей у системі безперервної екологічної освіти в контексті викликів сьогодення.

На семінар запрошено студентів ІІ-ІV курсів денної форми навчання Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, вчителів Мелітопольського і Якимівського районів Запорізької області, вчителів Херсонської області та науковців Приазовського Національного Природного парку.

Засідання науково-методичного семінару розпочалося з привітального слова проректора з наукової роботи, професора Москальової Л.Ю., яка окреслила важливість проведення заходів з формування екологічної культури.

Долучились до привітання учасників заходу керівник студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», доцент Мелаш В.Д. і куратор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», асистент Саєнко Ю.О.

На семінарі з доповідями та презентаціями виступили і студенти, які розкрили питання інноваційних підходів у сучасній екологічній освіті Нової української школи: технології організації та проведення природоохоронних акцій і тижнів екологічної освіти.

Дуже зацікавили учасників семінару доповіді заступника начальника відділу рекреації та екоосвіти Приазовського національного природного парку Куришко Т.В. на тему «Значення сучасної еколого-освітньої роботи в природоохоронній діяльності Приазовського національного природного парку» та провідного фахівця з еколого-освітньої роботи Кучеренко Ю.О. на тему «Методика проведення еколого-освітніх заходів нетрадиційних форм екологічної освіти Приазовського національного природного парку».

Своїм досвідом щодо організації проектної діяльності учнів початкових класів як засобом формування природничої компетентності, у рамках становлення НУШ, поділились директор КЗ Чорноземненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області Куркуріна Л.Г. і вчитель початкових класів Старшова С.К.

Організація та проведення таких науково-методичних семінарів сприяє реалізації основної ідеї створення лабораторії – формування еколого-орієнтованих цінностей для сталого розвитку суспільства та просвітницької діяльності з екологічної освіти серед студентів та вчителів. Учасники семінару мали можливість показати свої методичні наробки з безперервної екологічної освіти: технології організації та проведення природоохоронних акцій (Година Землі), Тижнів екологічної освіти та екологічних проектів.

Всі наукові досягнення членів лабораторії об’єднані однією головною метою – формування ціннісного ставлення до природи (на основі еколого-орієнтованих цінностей) для сталого розвитку нашого суспільства та підготовка майбутніх педагогів до професійної діяльності в умовах Нової української школи та викликів сьогодення.

Інформацію підготувала Ю.О.Саєнко

Залишити відповідь