20 квітня 2021 р. У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та концептуальні напрями розвитку інклюзивних практик».

Захід було організовано у рамках реалізації наукової теми, що виконується за рахунок державного бюджету України « Розробка методології психолого-педагогічного супроводу родин, що виховують дітей з особливими потребами» (керівник – д-р психол. наук, доцент Ковальова О. В.; номер держаної реєстрації – 0119U002003).

Про актуальність теми конференції свідчить кількість партнерів-співорганізаторів: 17 вітчизняних і 9 зарубіжних закладів вищої освіти та організацій, які мають безпосереднє відношення до проблем інклюзивної освіти.

Заходи у рамках конференції були теоретичного та практичного спрямування. Так, під час пленарного та секційних засідань були висвітлені теоретичні підходи до розвитку інклюзивних практик; інноваційні технології та сучасні тенденції розвитку інклюзивних практик; питання психолого-педагогічного супроводу родин, які виховують дітей з особливими потребами; особливості корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими потребами.

Проте жваву зацікавленість гостей конференцій викликала запропонована організаторами лінійка майстер-класів:

– майстер-клас «Життєстійкість та криза. Ресурси та можливості» (тренерка: Титаренко Олена, м. Мелітополь). Метою МК було розширення особистісного усвідомлення в області розуміння і проживання кризових ситуацій та розвиток життєстійкості; а завданнями: дослідити власний досвід проживання кризових ситуацій; розширити розуміння кризи і її феноменології в гештальт-підході; розвивати життєстійкість.

– майстер-клас «Мануальна терапія як метод профілактики захворювань опорно-рухового апарату» (тренер: Савенко Олександр, м. Житомир). У рамках МК розглядалися питання: Види мануальної терапії. Профілактика порушень постави та остеохондрозу у дітей та дорослих.

– МК «Писанка» – практичний показ-тренінг музично-оздоровчого заняття з дітьми з ООП, проведеного у ІРЦ «Школа життя» (тренерки: Трофімченко Ірина, Шаронова Віра, Таушан Олена, м. Хмельницький) учасники дізналися про особливості музично-терапевтичного процесу завдяки різним видам діяльності (тілесно-орієнтована практика, спонтанний танцювальний етюд та ін.), навчилися вивільняти власні емоції за допомогою музичних інструментів, рефлексувати за допомогою художньої діяльності та музикомалювання.

Наприкінці дня у учасників конференції залишилось багато питань науково-практичного характеру, які вони зможуть обговорити на другий день роботи міжнародної конференції.

Залишити відповідь