16 листопада  в рамках реалізації проєкту комунікаційної кампанії Боротьба_з_чутками містами-учасниками ICC Ukraine Мережі Інтеркультурних Міст України за підтримки Програми Ради Європи «Інтеркультурні Міста» на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького пройшло засідання онлайн круглого столу «Роль етнічних спільнот інтеркультурного Мелітополя в державотворенні Незалежної України».

Модераторка, доцент МДПУ імені Богдана Хмельницького Лариса Полякова, наголосила, що державотворення в етнічному різноманітті передбачає толерантне ставлення до прав національних меншин й боротьбу проти мови ворожнечі. Це – твзаємодія між громадянами в усіх сферах суспільного життя. Це – забезпечення кожному члену поліетнічного суспільства надійних власних позицій при вирішенні важливих державотворчих питань. Розвінчування  чуток, що в Україні не вистачає взаєморозуміння між людьми різних національностей.

Спікери круглого столу, члени й членкині Спілки громадських організацій «Рада національних товариств» Лєйла Ібрагімова, депутатка Запорізької обласної ради, Олена Арабаджи, директор центру досліджень нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я. Роман Скляров, керівник Мелітопольського Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України,  Наталя Козерятська, заступник голови спілки ради національно-культурних товариств м. Мелітополя.

З привітальним словом до присутніх звернулися Артем Новіков – координатор відділу співпраці з етноспільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті та Ольга Фоміна – головний спеціаліст управління культури та молоді Мелітопольської міської Ради.

Протягом круглого столу було наголошено, що  Статус України, як національної та полікультурної держави закріплений в Конституції України. Українська етнонація – основний генератор державотворення в Україні, разом з корінними народами та національними меншинами становить етнонаціональну структуру українського суспільства.

Єдність й сила в розмаїтті!