В МДПУ імені Богдана Хмельницького завершилися Дні БолгаріїЗ 21 лютого по 2 березня 2020 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького пройшли Дні Болгарії, організовані Центром болгаристики та лекторатом болгарської мови, літератури та культури у партнерстві із Шуменським університетом «Єпископ Костянтин Преславський» та Почесним консульством Республіки Болгарія у Запорізькій, Донецькій та Луганській областях.

Протягом цих днів були проведені: семінар «Език свещен на моите деди», присвячений дню рідної мови (21 лютого); панахида за героями боротьби за національну та духовну незалежність (22 лютого); творча студія «Баба Марта поспішала, мартенічки пов’язала» за участю дитячого фольклорного колективу «Охрімовскі цвятєнца» Якимівського району (27 лютого) та круглий стіл «Болгарські символи» (2 березня).

Круглий стіл, присвячений святкуванню Дня визволення Болгарії від османського володарювання, традиційно пройшов у кабінеті інтерактивного навчання, обладнаному у 2017 р. за програмою МЗС Республіки Болгарія «Болгарська допомога з метою розвитку». Присутніх привітала проректор із заочної форми навчання, доцент Олена Арабаджи. Вона відзначила, що діяльність центру болгаристики має важливе значення для вивчення та збереження нематеріальної культурної спадщини болгарської етнічної групи Приазов’я.

Із доповіддю «Болгарські національні символи» виступила лектор болгарської мови, літератури та культури д-р Красимира Колєва. У дискусії взяли участь доцент Олександер Ситник – завідувач кафедри історії, археології і філософії, доцент Сергій Пачев – керівник центру болгаристики, доцент Валентина Пачева, а також активісти центру болгаристики Сергій Христов, Марія Косяченко та студенти природничо-географічного факультету.

Дні Болгарії в МДПУ імені Богдана Хмельницького завершені, а попереду – виконання нового проекту за програмою «Болгарська допомога з метою розвитку» – обладнання багатофункційного центру інтерактивної віртуальної академічної мобільності на природничо-географічному факультеті.

Інформацію підготував доцент Сергій Пачев.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *