28 листопада, 12 грудня 2018 року та 22 лютого 2019 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького пройшли віртуальні біологічні подорожі «Хромосоми – ДНК – гени – геном» для учнів старших класів закладів загальної середньої освіти, які організували кафедра анатомії і фізіології людини та тварин, кафедра екологічної безпеки та раціонального природокористування та підготовче відділення.

Заходи було проведено з метою популяризації наукових досягнень молекулярної біології та генетики, набуття базових знань учнями щодо формування цілісного уявлення про структуру, властивості і функції ДНК у складі хромосом, формування мотиваційної спрямованості вибору професії.

У відеоподорожі взяли участь 67 учнів старших класів м. Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського районів Запорізької області та Генічеського району Херсонської області.

Найбільш активну участь у заходах взяли заклади загальної середньої освіти м. Мелітополя, а саме: ЗЗСО № 8 – 12 учнів, ЗЗСО № 7 – 9 учнів, ЗЗСО № 13 – 9 учнів, ЗЗСО № 10 – 7 учнів,  ЗЗСО № 22 – 7 учнів, ЗЗСО № 9 – 6 учнів, ЗЗСО № 19 – 3 учні, ЗЗСО № 15 – 2 учні, ЗЗСО № 16 – 2 учні,  ЗЗСО № 14 – 1 учень, ЗЗСО № 24 – 1 учень, ЗЗСО № 25 – 1 учень, Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат ІІІ ступеня – 1 учень.

Представниками Мелітопольського району на заходах стали 4 учні з Астраханського, Терпіннівського та Новоспаського ЗЗСО. Також віртуальну біологічну подорож відвідали учні Нововасилівського НВК Приазовського району Запорізької області та учень Привільненської ЗОШ Генічеського району Херсонської області.

Під час віртуальних подорожей, які супроводжувались демонстрацією фрагментів навчальних  відеофільмів та анімацією, учні дізналися про будову та хімічний склад хромосом та їх роль у спадковості; відмінності прокаріотичних і еукаріотичних хромосом; еухроматин і гетерохроматин;  процес компактизації хроматину; будову молекули ДНК та її властивості; сучасне уявлення про гени, геном та каріотип; мітоз і мейоз як біологічні процеси; хромосомні та геномні захворювання. Учні мали можливість побачити хромосоми на фіксованих гістологічних препаратах у світловому мікроскопі та виявити різноманітність їх будови у залежності від стадії клітинного циклу, в якій знаходилась та чи інша клітина. Викладачі запропонували учням вирішити навчальні вправи, які допомогли розкрити особливості будови молекули ДНК.

Під час зустрічей учні разом з викладачами розглянули ряд тестів, які є типовими для завдань зовнішнього незалежного оцінювання з біології з відповідних тем.

Найактивніші учасники подорожі отримали у якості призів диски з відеозаписами науково-популярних фільмів з молекулярної біології та генетики.

Учні та їх вчителі виявили зацікавленість питаннями вивчення геному людини, дякували за проведену відеоподорож і пропонували зустрітися знову й розглянути інші теми, які будуть супроводжуватися вирішенням задач і тестів у контексті підготовки до ЗНО.

 Незабаром університет чекає на поповнення лав студентської молоді, де, безумовно,  будуть учасники проведеної відеоподорожі.

Зустрічі провели: старший викладач кафедри анатомії і фізіології людини та тварин Прокоф’єва О.А., старший викладач кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування Копилова Т.В., методист підготовчого відділення Бабич Ю.І. за підтримки деканату та кафедр хіміко-біологічного факультету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *