19 лютого 2021 року в стінах Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького завершилося навчання за сертифікаційною освітньою програмою (розробники та викладачі програми – доцент Т.М.Шарова, доцент А.В.Землянська).

Під час навчання слухачі могли зануритися у вивчення українського слова, практично відпрацювати різноманітні питання української словесності. 

Заняття проходили в інтерактивній формі та з використанням комп’ютерів у STEAM-лабораторії. Слухачі освітньої програми практикувалися на онлайн-тренажерах з українського правопису, розглядали питання використання фемінітивів, синонімів та антонімів, вживання кличного відмінка.

Слухачі програми успішно засвоїли 10 порад, як вивчити українську мову:

  1. «Навіщо це мені потрібно»
  2. Бажано «оточити себе» українською
  3. Треба розширювати свій лексичний запас
  4. Потрібно читати книги українською
  5. Бажано писати коментарі у соціальних мережах українською мовою
  6. Долати мовний бар’єр в родинному колі під час спілкування
  7. Розказуйте усім, що Ви будете спілкуватися українською мовою
  8. Використовувати українську щоденно
  9. Відвідувати курси та тренінги
  10. Не очікувати швидких результатів

Два дні поспіль різноманітні вправи та завдання дозволили учасникам сертифікаційної програми комунікувати державною мовою, висловлюючи власні думки. Набуті компетентності допоможуть слухачам вільно спілкуватися українською мовою не лише під час академічних розмов, а й на побутовому рівні. Заняття проходили із дотриманням карантинних норм.

Усі слухачі сертифікаційної освітньої програми отримали по завершенню занять сертифікати. До урочистого вручення сертифікатів було запрошено проректора з наукової роботи, доктора педагогічних наук, професора Москальову Л.Ю. З гарним настроєм та позитивними емоціями слухачі фотографувалися з довгоочікуваними сертифікатами.

 Інформацію підготували викладачі кафедри української і зарубіжної літератури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *